Akcja Pączek dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących – zakończona!

Zwyczaj jedzenia pączków w Tłusty Czwartek a przy tym zbiórka pieniędzy na szlachetny cel stała się w Szkole Podstawowej w Bibicach naszą małą szkolną tradycją.  28.02.2019 po raz kolejny cała społeczność szkolna zjednoczyła się w akcji „Pączek”. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym i dwa lata temu, były to pączki dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego przy ulicy Tynieckiej w Krakowie. Zebrane środki pomogą w budowie ostatniego, piątego odcinka ścieżki sensorycznej – Alei Złotych Serc w szkolnym ogrodzie na ulicy Tynieckiej.

Według jednego z przesądów, aby nam się Wszystkim wiodło jak najlepiej, nasz apetyt i dobrą energię podzieliliśmy na 1601 !!! zjedzonych pączków!

Dziękujemy Wszystkim za udział w akcji, dziękujemy za każdego pączka  !!!

Każdy może pomagać, wystarczy wykonać mały gest .

Dziękujemy za pomoc Uczniom roznoszącym pączki, Pani Kierowniczce Stołówki Szkolnej   oraz Sklepikowi szkolnemu.

Uzyskane pieniądze  ( 1677,69 pln) w dniu 04.03.2019 zostały przekazane działającej przy Ośrodku Fundacji Edukacyjnej Dialog - na cel akcji „Aleja Złotych Serc” - budowy ostatnego odcinka ścieżki sensorycznej - dla wychowanków ośrodka przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Największymi wielbicielami i zajadaczami pączków w tym roku okazali się uczniowie klasy 1c (wych.p.Małgorzata Pilch) – konsumując 93 pączki, drugie miejsce z wynikiem 75 pączków  zajęli uczniowie klasy 1d (wych.p.Dorota Spasiuk),miejsce trzecie  -  72 pączki – dla uczniów klasy 4f (wych.p.Magdalena Matejek), miejsce czwarte – 71 pączki- dla uczniów klasy 7c (wych.p.Robert Smołka) oraz miejsce piąte  -  69 pączków – dla klasy 6b (wych.p.Paulina Popiołek).

Cieszymy się bardzo, że kolejny raz,  przyjemy, słodki zwyczaj jedzenia pączków w Tłusty Czwartek mogliśmy połączyć z pożyteczną zbiórką pieniędzy na szlachetny cel.

organizator akcji: Aleksandra Silezin i Szkolny Klub Wolontariatu