Bezpieczna droga do szkoły

W piątek 8.09.2016 roku w Szkole Podstawowej  im. S. Wyspiańskiego odbyło się spotkanie uczniów klas I-VII Szkoły Podstawowej oraz II-III Gimnazjum w Bibicach z Panem Policjantem - mł. aspirantem Mateuszem Gugałą.

Tematem spotkania było przede wszystkim szeroko rozumiane bezpieczeństwo, bezpieczna droga do oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożeń, z którymi uczniowie mogą się spotkać. Policjant rozmawiał z uczniami o bezpiecznym poruszaniu się po drogach, przypomniał o konieczności noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu lub tornistrze oraz jak należy zachować się w sytuacjach, kiedy zaczepi nas obca osoba. Uczniowie zostali także uwrażliwieni na temat bezpieczeństwa komunikowania się w Internecie. Zwieńczeniem wizyty była prezentacja tzw. pozycji „żółwia” i pozycji "drzewa" którą należy zastosować podczas ataku agresywnego psa. Ponadto wszystkim zostały przypomniane telefony alarmowe. Strasi uczniowie zostali dodatkowo zapoznani z terminem demoralizacja oraz z odpowiedzialnością karną nieletnich.

Dzięki tego typu zajęciom uczniowie mogli zdobyć ważne informacje i wiadomości z zakresu szeroko rozumianego bezpieczeństwa w inny, odmienny od codziennego sposób.

Podczas spotkania uczniowie także mieli okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwości zadawania pytań, na które prowadzący udzielał wyczerpujących odpowiedzi.

Opracowanie: Katarzyna Białek, Iwona Dargiewicz