Dzień Doradztwa Zawodowego

W dniu 21 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego odbyły się dni otwarte szkoły pod hasłem „Dzień Doradztwa Zawodowego”. W wydarzeniu tym wzięło udział łącznie 14 szkół średnich:

XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej
XVI Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego
XX Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Staffa
XXXI Liceum Ogólnokształcące im. Roman Ingardena
Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
XXIV Liceum Ogólnokształcące im. św. Jana Pawła II
XXX Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Zespół Szkół Budowlanych nr 1
Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego
Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji
Zespół Szkół Mechanicznych Nr 2
Zespół Szkół Chemicznych im. M. Skłodowskiej-Curie
Szkoła Sportowa Piłki Nożnej
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Wincentego Witosa w Giebułtowie

Głównym celem tego przedsięwzięcia była pomoc naszym uczniom klas 8 szkoły podstawowej i III gimnazjum w wyborze dalszej drogi kształcenia oraz umożliwienie zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjno – zawodową prezentowanych szkół. Uczniowie mieli okazję, aby w jednym miejscu poznać specyfikę szkolną, nauczycieli, wszystkie profile w danej szkole oraz zawody „przyszłości”. Frekwencja dopisała, a młodzież wraz z zaproszonymi na to spotkanie rodzicami aktywnie uczestniczyli w tym wydarzeniu.

Mamy nadzieję, że dzięki organizacji przez naszą szkołę „Dnia Doradztwa Zawodowego” uczniowie będą mogli świadomie i ze spokojem dokonać wyboru przyszłej szkoły.

Opracowanie: Maciej Ziobrowski