Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka przygotowany przez nauczycieli świetlicy dla uczniów klas 1-3  minął nam aktywnie, twórczo i na sportowo. Poszczególne klasy uczestniczyły kolejno w  następujących zajęciach zorganizowanych: turniej mini piłki nożnej, sprawnościowy tor przeszkód na czas, bicie rekordów w różnych konkurencjach m.in. krążenia obręczą hula-hop, skoki przez wywijadło, żonglerka piłką oraz różnorodne gry i zabawy świetlicowe: rozgrywki towarzyskie w szachy, gry planszowe, rysowanie karykatur, rozrywki umysłowe: twórcze zadania, krzyżówki, kalambury,  gry z kartką i ołówkiem typu „Państwa-miasta”, „Kółko i krzyżyk”, zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza.  Rywalizacja sportowa niosła ze sobą mnóstwo emocji, ale wszyscy walczyli uczciwie, zachowując  zasady fair play. Rysowanie karykatur i zabawy z chustą animacyjną dały dzieciom wiele radości a rozrywki umysłowe pozwoliły dzieciom  wykazać się różnymi zdolnościami. W międzyczasie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali swoich młodszych kolegów słodkościami i zagrzewali do walki.  Piątkowe przedpołudnie upłynęło nam w atmosferze beztroski i zabawy.

Przedstawiamy zwycięzców sprawnościowego toru przeszkód na czas wg poszczególnych kategorii:

Kl. 1 kat. dziewcząt:

Alicja Kułaga (55s)
Aleksandra Charewicz (60s)
Karolina Szczepanik (61 s)

Kl. 1 kat. chłopców:

Wojciech Podraza (45 s)
Oskar Kordas (50 s)
Miłosz Jarnot (51 s)

Kl. 2 kat. dziewcząt:

Aleksandra Kościuszko (56 s)
Andżelika Skowron (64s)