Dzień Ziemi w świetlicy szkolnej

Z okazji Dnia Ziemi w świetlicy szkolnej wychowawcy przeprowadzili zajęcia tematyczne związane z ekologią. W różnych grupach świetlicowych uczniowie zastanawiali się jak dbać o nasz świat, do czego może nas doprowadzić brak postaw ekologicznych?. Pomysły dzieci były różnorodne. Uczniowie klas czwartych zapoznali się z artykułem edukacyjnym dotyczącym rozkładu reklamówek w środowisku, następnie dyskutowali na ten temat.  Młodsi uczniowie zostali zapoznani z  wierszykami przyrodniczymi  i opowiadaniami dotyczącymi segregacji śmieci. Utrwaleniu wiadomości służyły karty pracy, krzyżówki, łamigłówki ekologiczne z którymi dzieci poradziły sobie świetnie. Wychowankowie podczas zajęć wykonywali piękne prace plastyczne, które przez długi czas będą przypominać  o tym ważnym dniu w roku.

Opracowała: Anna Wilkutowska