Europejski Dzień Języków.

26 września w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. W tym roku to Węgry były krajem, który chcieliśmy poznać bliżej.

Tego dnia przy głównym wejściu do szkoły widniał napis "Isten hozott" co znaczy "Witajcie" w języku węgierskim. Społeczność szkolna ubrana była w barwach flagi Węgier. Pani Joanna Guty oraz Pan Grzegorz Daszkiewicz razem z uczniami przygotowali specjalne wydanie serwisu informacyjnego z ciekawostkami na temat tego kraju.

Uczniowie klas najmłodszych wraz ze swoimi nauczycielami oraz wychowawcy świetlicy przygotowywali symbole węgierskie tj. kolorowanki, wycinanki oraz flagi.

W klasach czwartych został zorganizowany konkurs na ilustrowany słownik węgiersko-angielsko-polski. Konkurs na projekty o Węgrzech w języku angielskim przygotowywali uczniowie  klas piątych. W klasach szóstych uczniowie przynosili prezentacje multimedialne o Węgrzech w języku angielskim. Konkurs plastyczny ,,Moje Węgry'' został zorganizowany dla uczniów klas siódmych oraz II i III klasy gimnazjum. O wynikach konkursów decydowali nauczyciele języków obcych.

Samorząd Uczniowski pod kierownictwem Pani Aleksandry Silezin  przygotował pyszny węgierski poczęstunek czyli kukurydzę.

Tego dnia korytarze naszej szkoły udekorowane były plakatami, flagami oraz symbolami węgierskimi, które wraz z uczniami przygotowywała Pani Lidia Janikowska.

Oto wyniki konkursów:

SŁOWNICZEK WĘGIERSKO-ANGIELSKO-POLSKI W KLASACH IV