SP Bibice

Gminne Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców

Gminne Igrzyska  Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców

W dniu 22 marca 2019r., w Hali Sportowej w Zielonkach odbyły się Igrzyska Dzieci w piłce ręcznej chłopców. W turnieju wzięły udział cztery drużyny z Gminy Zielonki.

Pierwsze dwa mecze reprezentacja S.P. Bibice wygrała bez większych problemów, pewne i wysoko.  Z  S.P. Korzkiew 6:0, a z S.P. Wola Zachariaszowska 10:3. Wygrana w tych meczach ani przez moment nie była zagrożona. Drużyna z S.P. Zielonki również wygrała swoje mecze i wiadomo było, że o wygranej w turnieju zadecyduje bezpośredni mecz między tymi drużynami.

Do meczu pomiędzy drużynami z S.P. Bibice i S.P. Zielonki zawodnicy obydwu drużyn przystąpili niezwykle zmotywowani. Początek meczu to spokojna gra, jednak po paru minutach obydwie drużyny przystąpiły do bardziej zdecydowanych ataków i mecz nabrał rumieńców. Mimo wielu okazji przez pierwsze minuty żadnej z drużyn nie udało się zdobyć bramki. Aż wreszcie po długiej wymianie ”ciosów”  prowadzenie objęli reprezentanci z Bibic i prowadzeniem tej drużyny 1:0 zakończyła się pierwsza połowa meczu.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od huraganowych ataków reprezentacji z Zielonek i po paru minutach prowadzili oni 2:1. Mieli oni okazję prowadzić jeszcze wyżej, ale karnego obronił bramkarz Bibic. Od tego momentu bibiczanie przejęli inicjatywę w meczu doprowadzając do remisu 2:2. Swojej przewagi nie udało im się udokumentować zdobyciem bramki mimo trzech bardzo dobrych okazji. Mecz zakończył się remisem 2:2 a obydwie drużyny zgromadziły na swoim koncie po 7 punktów. W sytuacji o wygranej w turnieju miały zadecydować rzuty karne. Emocje podczas wykonywania rzutów z siedmiu metrów były nieprawdopodobne.  Dopiero trzynasta kolejka rzutów karnych przyniosła rozstrzygnięcie. Kiedy zawodnik drużyny z Bibic strzelił karnego dającego o  wygranej w meczu wśród reprezentantów S.P. Bibice wybuchła eksplozja radości. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Michał Sołtys.