GMINNE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W piątek, 22 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zielonkach odbył się gminny turniej piłki ręcznej dziewcząt rozgrywany w ramach Igrzysk Dzieci (rocznik 2006 i młodsze) organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Do zawodów przystąpiły cztery reprezentacje szkół podstawowych z gminy Zielonki: SP w Woli Zachariaszowskiej, SP w Korzkwi, SP w Bibicach oraz gospodynie – SP w Zielonkach. Turniej był rozgrywany systemem każdy z każdym, za zwycięstwo drużyny otrzymywały 3 punkty, za porażkę 0 punktów, w razie remisu zwycięzcę wyłaniały rzuty karne; wygrana w karnych dawała drużynom 2 punkty, porażka po karnych 1 punkt.

Reprezentacja naszej szkoły spisała się wyśmienicie - pewnie wygrała turniej, tracąc tylko jedną bramkę, a kapitan naszej drużyny, Amelia Szczypczyk została najskuteczniejszą zawodniczką turnieju.

Wyniki meczów:

Zielonki – Korzkiew                                        9:0

Wola Zachariaszowska – Bibice                0:6

Zielonki – Wola Zachariaszowska             5:1

Zielonki – Bibice                                             1:5

Wola Zachariaszowska – Korzkiew           0:0

Bibice – Korzkiew                                           9:0

Końcowa tabela

SP Bibice                                                            9 punktów

SP Zielonki                                                         6 punktów

SP Wola Zachariaszowska                            2 punkty

SP Korzkiew                                                      1 punkt

Nasz zespół będzie reprezentować gminę Zielonki w turnieju powiatowym, który odbędzie się dn. 26.03.2019. w Skawinie.

Skład reprezentacji SP w Bibicach:
Oliwia Szczepańska, Martyna Krauzowicz, Karolina Liszka 6a, Otylia Iwańczak, Milena Kubik 6b, Amelia Szczypczyk - kapitan, Natalia Ozimek-Sobota, Dominika Sułowska, Gabriela Sułowska, Weronika Szafraniec, Kamila Włudarska, 6c, Alicja Korus, Nikola Guzik 6d.

Trenerem drużyny SP Bibice jest nauczyciel WF, Adam Babik.

Gratulujemy i dziękujemy naszym zawodniczką za godną, sportową postawę, zaangażowanie i poświęcenie. BRAWO!

Opracowanie: Adam Babik
Zdjęcia: Adam Babik.