SP Bibice

I po festynie

I po festynie

23 września 2017 roku społeczność  Szkoły Podstawowej w Bibicach: uczniowie, nauczyciele i rodzice wzięli udział w Festynie Rodzinnym wokół Wyspiańskiego.

Uroczystość rozpoczęła się występem Dyrektora szkoły, Pani Beaty Pieńkowskiej, która przywitała wszystkich zebranych zapraszając ich na występy artystyczne i inne przygotowane atrakcje. Głos zabrał również Pan Marek Płachta dyrektor Centrum Kultury i Rekreacji w Zielonkach, które jest współorganizatorem wydarzenia oraz Pani Marzena Gadzik-Wójcik -  Wiceprzewodnicząca Rady Gminy. Prezentacje na scenie zapowiadali Pani Magdalena Tomaszewska oraz Pani Elżbieta Ozga-Mazurek.

Uczniowie oprócz występów artystycznych, m.in. tańców dworskich i nowoczesnych, pokazów gimnastycznych czy piosenek w języku angielskim mogli też wziąć udział w różnorodnych atrakcjach przygotowanych przez nauczycieli, np.:

rodzinny kącik plastyczny
łamigłówki matematyczne oraz orgiami
gry planszowe
gry i zabawy logiczne „Rusz głową”
ciekawostki przyrodnicze
warsztaty z pierwszej pomocy
zajęcia z robotyki

Wśród wydarzeń tego dnia nie mogło zabraknąć atrakcji związanych z postacią Stanisława Wyspiańskiego – patrona szkoły. Uczniowie mogli wykazać się wiedzą na jego temat a także obejrzeć i podziwiać wystawę prac Gminnego Konkursu Plastycznego „Wyspiański oczami dziecka”. Punkt kulminacyjny w programie Festynu stanowiło uroczyste odsłonięcie muralu Stanisława Wyspiańskiego  na  ścianie budynku szkoły. Autorem dzieła jest Pan Mikołaj Rejs. Otwarto również Pracownię Patrona Szkoły w sali 217, gdzie odbyło się spotkanie z malarzem artystą Wojciechem Wiśniewskim. W uroczystości otwarcia wzięli udział: wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Zielonkach- Pani Marzena Gadzik- Wójcik, przewodnicząca Rady Rodziców- Pani Joanna Sobota, sołtys Bibic Pan Tadeusz Łysek, proboszcz z Bibic ks. Jan Przybocki, proboszcz z Węgrzec ks. Wojciech Warzecha, radny Pan Leszek Wróbel, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Bibicach Pan Marek Małek oraz dyrektor CKiR w Zielonkach Pan Marek Płachta, przedstawiciele Wiadomości Lokalnych. Koordynatorem prac była Pani Ligia Jaszczewska-Gacek z Fundacji ARTica, Rodzice i Uczniowie. Ponadto uczniowie zaprezentowali wiersze i scenki z wybranych utworów Stanisława Wyspiańskiego.

Na Festynie Rodzinnym nie mogło zabraknąć kawiarenki, o którą zatroszczyli się Rada Rodziców przygotowując pyszne wypieki i ciasta dla uczestników. Pieniądze zebrane w kawiarence z zakupu smakołyków zostaną przeznaczone na poprawę jakości kształcenia uczniów szkoły.

Oprócz występów artystycznych nauczyciele zadbali również o zajęcia sportowe rozgrywane na placykach szkolnych. Dużą popularnością wśród przybyłych gości cieszył się także kiermasz książek zorganizowany przez pracowników biblioteki szkolnej.

Wśród zaproszonych gości nie mogło zabraknąć strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bibic, a także księdza proboszcza bibickiej parafii Jana Przybockiego i księdza proboszcza parafii w Węgrzcach Wojciecha Warzechy.

Chociaż pogoda tego dnia nie dopisała, to na Festynie pojawiły się i integrowały całe rodziny uczniów. Wszystkim uczniom, nauczycielom, organizatorom oraz przybyłym gościom serdecznie dziękujemy za przybycie i udział w wydarzeniu.

czytaj więcej - Po festynie w Bibicach.

czytaj więcej - Galeria z Wyspiańskim pod niebem.

czytaj więcej - https://www.facebook.com/FundacjaARTica.

czytaj więcej - Pieszo śladami Stanisława Wyspiańskiego.