SP Bibice

Jak zachować śnieżnobiały uśmiech…

Jak zachować śnieżnobiały uśmiech…

W marcu, w klasach pierwszych odbyły się warsztaty „ Ja i moje zęby” , które poprowadziła pani pielęgniarka Emilia Nowak. Uczniowie dowiedzieli się jak powinni prawidłowo się odżywiać i pielęgnować zęby.

Dieta dobra dla zębów powinna zawierać dużo wapnia oraz powinna być bogata w witaminy. Dzieci dowiedziały się ,że truskawki mają właściwości wybielające zęby, marchew ma właściwości szczoteczki do zębów , a zielona herbata dostarcza fluoru.

Dzieciaki dowiedziały się również kiedy wyrzyna się pierwszy ząb, ile zębów ma dorosły człowiek, jakie mamy rodzaje zębów i z czego składa się ząb. Co sprzyja rozwojowi próchnicy i jak jej zapobiegać. Bardzo ważne jest jakiej używamy szczoteczki do zębów i ,że należy ja wymieniać co 3 miesiące. Każdy uczestnik warsztatów musiał wykazać się umiejętnością prawidłowego mycia zębów na przygotowanym przez panią higienistkę modelu.

„Uśmiech jest najlepszą wizytówką człowieka, a zdrowe i białe zęby są jego podstawą”

Osoby chcące zachować piękny uśmiech na wiele lat, poza odpowiednią higieną jamy ustnej i regularnymi wizytami kontrolnymi u stomatologa, powinny pamiętać o prawidłowej diecie, zawierającej odpowiednie ilości witamin oraz składników ułatwiających ich wchłanianie.

 

M. Pilch, B. Magiera