Klasy pierwsze w Czasławiu

3 czerwca uczniowie klas pierwszych byli na wycieczce w gospodarstwie agroturystycznym w Czasławiu. Na Zaczarowanym Wzgórzu dzieci spędziły cały dzień biorąc udział w zajęciach, pt.„Wiosna w kolorowej sukience tańczy na łące”.

Uczniowie mieli okazję przejechać się na końskim grzbiecie przy asyście instruktora.

Odwiedzili Mini Zoo, gdzie z dużym zaangażowaniem karmili zwierzęta, a były to króliki, kozy, kury. Dowiedzieli się skąd bierze się mleko. Każde dziecko, po krótkiej gimnastyce rąk, miało możliwość spróbowania, jak doi się krowę.

Uczniowie poznali podstawy sarvivalu. Dowiedzieli się, jak rozpalić ognisko bez użycia zapałek.

Następnie brali udział w lekcji przyrodniczej, słuchali opowieści o zmianach zachodzących w przyrodzie.

Nadszedł czas na zabawy. Uczniowie brali udział w szaleństwach z chustą animacyjną oraz we wspólnych grach i zabawach zespołowych.

Po ciepłym posiłku – pierożkach oraz krótkiej przerwie dzieci bawiły się na placu zabaw.

Pogoda dopisywała cały dzień. Czas wycieczki dobiegł końca. Wszyscy w znakomitych nastrojach wrócili do domów.

I. Puto, B. Magiera, M. Pilch, D. Spasiuk, K. Madetko