MAJOWE ŚWIĘTA W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

8 maja uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się w sali teatralnej na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych. Śpiewanie poprzedziło wprowadzenie nas w temat świąt majowych w wykonaniu uczniów klas trzecich. Przypomnieli od kiedy i dlaczego obchodzimy 1 maja – Święto Pracy, 2 maja – Dzień Flagi oraz 3 maja – Narodowe  Święto Konstytucji 3 Maja.

Następnie wszyscy z należnym szacunkiem i w pozycji na baczność odśpiewali HYMN POLSKI oraz HYMN SZKOŁY. „Maszerują strzelcy”, „Czerwone jabłuszko”, „Przybyli ułani”, to przykłady pieśni, które zostały odśpiewane w dalszej części naszego spotkania. Przyjemnie było  spotkać się w związku z tak ważnymi świętami, tym bardziej że miało to miejsce w pięknej sali teatralnej,    w nowo oddanym do użytku skrzydle naszej szkoły.

opracowała : Dorota Sala-Halota