„Ogród pięknych słów”- warsztaty z Kulturoteką

12 czerwca bieżącego roku uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracowników Kulturoteki w Bibicach.

Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania pt. „ Ogród pięknych słów”. Miały okazję przypomnieć sobie „piękne słowa” jak: proszę, przepraszam, dziękuję. Kiedy ich używamy nasza mowa jest piękna jak wiosenny ogród pełen kwiatów. Kiedy o nich zapominamy w naszym ogrodzie pojawiają się chwasty, a niewłaściwe słowa mogą ranić i sprawić komuś przykrość.

Opowiadaniu towarzyszyły piękne ilustracje, improwizacja ruchowa przy muzyce. Uczniowie na koniec wykonali barwne motyle.

Na pewno „piękne słowa” będą towarzyszyć naszym uczniom podczas wakacyjnych podróży.

Wychowawcy klas pierwszych