Parada Szkolnych Patronów 2019

W piątek 7 czerwca 2019r. odbyła się  VIII edycja krakowskiej Parady Szkolnych Patronów , w tym roku pod hasłem: „Z patronem w przyszłość”. U stóp wawelskiego wzgórza, uformował się długi orszak uczniów w przepięknych  strojach z rekwizytami nawiązującymi do patronów ich placówek. Wśród nich, uczniowie z naszej szkoły wspaniale zaprezentowali Stanisława Wyspiańskiego w młodości i w przyszłości.... Były postaci zainspirowane obrazami  artysty oraz jego dziełami, był również sam Wyspiański z żoną Teofilą. Stroje krakowskie naszych uczniów dopełniały wspaniały korowód. Grupa przeszła  ulicą Bernardyńską, a następnie Grodzką do Rynku Głównego. Po okrążeniu Rynku  wszyscy ustawili się  pod Wieżą  Ratuszową do wspólnego zdjęcia.

Paradę Szkolnych Patronów zorganizował Ośrodek Edukacji Obywatelskiej Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana w Krakowie w ramach projektu „Edukacja patriotyczna dla szkół Krakowa”

Opracowanie: Małgorzata Pilch, Anna Sawczuk