PASOWANIE NA CZYTELNIKA

W marcu 2019 roku oficjalnie czytelnikami naszej szkolnej biblioteki stali się pierwszoklasiści. W poczet czytelników biblioteki przyjętych zostało                                       103 uczniów. Wszyscy zapoznali się z regulaminem korzystania z biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek. Uczniowie wysłuchali czytanej przez panią bibliotekarkę bajki,                     z której dowiedzieli się jak należy dbać o książki. Z dużym zaangażowaniem uczestniczyli             w dyskusji. Wspólnie wykonali plakat, na którym znajdowały się następujące                        „Prośby książek”:

Nie jedzcie podczas czytania bo nas poplamicie!
Nie zwijajcie nas w rulon!
Nie wyrywajcie nam kartek!
Nie rysujcie po naszych kartkach!
Nie zaginajcie nam rogów!
Przy czytaniu używajcie zakładek!

Lekcja biblioteczna zakończyła się uroczystym pasowaniem na czytelnika, którego dokonała Pani Anna Bieliszczuk. Każdy pierwszoklasista z ogromną radością wypożyczył po raz pierwszy książkę w szkolnej bibliotece, do której otrzymał swoją własną zakładkę. Uczniowie z uśmiechem na twarzy opuszczali bibliotekę. Teraz każdy pierwszoklasista śmiało może wypowiedzieć hasło: „Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę”.

Iwona Puto