Półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców

11 marca 2019 r., odbył się półfinał wojewódzki Igrzysk Dzieci w koszykówce chłopców w Kościelcu. W turnieju rywalizowało pięć drużyn, a zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Mecz trwał 4 razy 6 minut.

Pierwszy mecz rozegrały ze sobą drużyny S.P. nr 2 z Wieliczki z S.P. Bibice. Przez trzy kwarty faworyci całego turnieju nie potrafili sobie poradzić z dobrze zorganizowaną drużyną z Bibic. Posiadali oni lekką przewagę, ale nie potrafili jej udokumentować celnymi rzutami. Bardzo ambitnie grający bibiczanie pod koniec trzeciej kwarty wyszli na krótko na prowadzenie, ale dość szybko wyrównał zespół z Wieliczki. W ostatniej decydującej reprezentanci z Wieliczki uzyskali sporą przewagę trafiając pięć koszy z rzędu i wychodząc na wysokie prowadzenie. Zawodnicy z Bibic mimo bardzo ambitnej postawy do końca meczu nie byli w stanie zagrozić rywalowi i cały mecz przegrali 20:10.

W drugim meczu rywalem S.P. Bibice byli gospodarze turnieju S.P. Kościelec. Mecz ten rozpoczął się od kilkupunktowego prowadzenia Bibic, którego reprezentacja ta nie oddała już do końca meczu. Zwycięstwo 16:8 nie było nawet przez chwilę zagrożone ,a  gdyby chłopcy z Bibic mieli lepiej nastawione celowniki wynik mógłby być nieco wyższy. Być może myśleli już o kolejnym meczu, który miał zadecydować o losach drugiego miejsca w całym turnieju.

Trzeci i ostatni mecz reprezentacja z Bibic rozegrała z S.P. Bochnia. Na uwagę zasługuje fakt, że w drużynie z Bochni grał chłopak mający 201 cm wzrostu i z łatwością rzucał piłkę z bliskiej odległości od kosza. Kluczowe znaczenie dla wyniku tego spotkania było ”wyeliminowanie” z gry tego zawodnika. I takie też były przedmeczowe założenia w tym meczu. W pierwszej kwarcie nie udało ich się do końca realizować i zawodnicy z Bochni prowadzili 6:2. W drugiej zawodnicy z Bibic poprawili nieco skuteczność w ataku i w obronie, a na przerwę schodzili z dwupunktową stratą. Trzecia i czwarta kwarta to walka o każdą piłkę i centymetr boiska. Prowadzenie często się zmieniało, ale żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć większej przewagi. Dopiero pod koniec czwartej kwarty udało się uzyskać 3 punktową przewagę i mecz zakończył się zwycięstwem S.P. Bibice 17:14.

Komplet wyników:

S. P. Bibice        -    S. P. Wieliczka          10:20,
  S.P. Bochnia      -    S. P. Kościelec           20:2,
  S. P. Wieliczka  -    S. P. Bochnia             32:18,
  S. P. Bibice        -    S. P. Kościelec           16:8,
  S. P. Bibice        -    S. P. Bochnia             17:14,
  S. P. Wieliczka  -    S. P. Kościelec           18:8,

Końcowa tabela:

S. P. Wieliczka          3     6
S. P. Bibice                3     5
S. P. Bochnia             3     4
S. P. Kościelec           3     3

Reprezentacja S.P. Bibice: M. Tabaczyński ( 6a ), P. Pluta ( 6a ), A. Repski ( 6a ), A. Jendo ( 6c ),  N. Kołodziej ( 6c ), M. Sołtys ( 6c ), M. Michalski ( 6d ), G. Słoń ( 6d ), P. Rzepczyński ( 7b ), K. Król ( 7c ), M. Młynarczyk ( 7c ), M. Przysiężniak ( 7c ).

Trener: R. Smołka