POWIATOWE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W czwartek 25 kwietnia 2019r. w Parku Miejskim „Starorzecze Skawinki” w Skawinie odbyły się zawody powiatowe w drużynowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Prawo startu w zawodach miały najlepsze drużyny szkolne gmin z powiatu krakowskiego. Nasza szkoła wystawiła drużyny w pięciu (z sześciu) kategoriach. Drużyny składały się z sześciu zawodniczek/zawodników, którzy ruszali ze startu wspólnego, a o kolejności decydowała suma punktów zdobytych za zajęte miejsca na mecie – ostatni zawodnik otrzymywał jeden punkt, przedostatni – dwa itd. Dziewczęta, roczniki 2006 i młodsze oraz chłopcy rocznik 2008 i młodsi rywalizowali na dystansie 800 m, natomiast chłopcy 2006-07 na 1000 m; dziewczęta, roczniki 2003-05 – 1000m, chłopcy 1500m. Zwycięskie drużyny w poszczególnych kategoriach uzyskiwały awans do zawodów wojewódzkich. Prowadzona była też klasyfikacja indywidualna. Zawodniczki i zawodnicy, którzy zajęli miejsca 1-3 w swoich kategoriach, również zdobyli prawo do występu (indywidualnie) w zawodach wojewódzkich (jeśli nie wywalczyli awansu w drużynie).

Nasze drużyny spisały się znakomicie, wywalczyły cztery miejsca na podium – dwa razy na najwyższym stopniu. Imponująco wyglądają również indywidualne osiągnięcia naszych zawodniczek i zawodników: sześć miejsc w najlepszej trójce, w tym dwa pierwsze.

Miejsca i składy drużyn SP w Bibicach:

Igrzyska Dzieci, dziewczęta - rocznik 2008 i młodsze – 2 miejsce drużyny.

Skład: Agata Krauzowicz, Matylda Depta, Alicja Setkowicz 4a, Jagoda Głowaty 4f, Amelia Cybulska 5e.

1 miejsce Jagoda Głowaty

2 miejsce Amelia Cybulska

Igrzyska Dzieci, dziewczęta - rocznik 2006-2007 (kl. 5–6) – 3 miejsce drużuny.

Skład: Martyna Biniek, Izabela Kawalec, Gabriela Sułowska, Marika Zuchara, Amelia Szczypczyk 6c, Karolina Liszka, Oliwia Szczepańska 6a, Maria Truskolaska 6d.

2 miejsce Oliwia Szczepańska

Igrzyska Dzieci, chłopcy - rocznik 2008 i młodsi  – 1 miejsce drużyny.

Bartosz Drożdżowski, Jakub Seweryn 4b, Kacper Zabiegaj 4a, Wiktor Zieliński, Kacper Fijoł 5d, Franciszek Romańczuk 5e.

2 miejsce Kacper Zabiegaj

3 miejsce Wiktor Zieliński

Igrzyska Dzieci, chłopcy - rocznik 2006-2007 (kl. 5–6) – 1 miejsce drużyny.

Skład: Patryk Skrzypek, Tomasz Nowak 6b, Eryk Salamon 6c, Borys Gąszcz 6d, Aleksander Repski 6a, Piotr Plezia 5a.

1 miejsce Patryk Skrzypek

Igrzyska Młodzieży Szkolnej, chłopcy – rocznik 2003-2005 (kl. 7,8, III G)  – 4 miejsce.

Skład: Maciej Bawiec, Maciej Jastrzębski, Jakub Szkwara 8a, Jan Serzysko 7b, Jan Miłobędzki IIIc

Gratulujemy wszystkim reprezentantom zajętych miejsc, sportowej postawy i godnego reprezentowania szkoły.

Opiekę w czasie zawodów sprawowali: Łukasz Osuch, Robert Smołka, Adam Babik.

Kierownik ekipy SP Bibice: Adam Babik

Opracowanie, zdjęcia: Adam Babik.