Powiatowe Igrzyska Dzieci w Koszykówce chłopców

W dniu 8 marca 2019r., w Świątnikach Górnych odbyły się powiatowe Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców. W turnieju wzięło udział 5 drużyn, które grały ze sobą systemem „każdy z każdym”. Do kolejnego etapu rozgrywek awansowała najlepsza drużyna.

Drużyna  S.P. Bibice wygrała wszystkie mecze i awansowała do turnieju rejonowego. W pierwszym swoim meczu dość pewnie i wysoko pokonała  Wolę Filipowską 12:3, a w kolejnym Cianowice 22:6. Równie pewnie i wysoko swoje pierwsze mecze wygrywała szkoła ze Skawiny i wiadomo było, że raczej te dwie szkoły będą liczyły się w walce o zwycięstwo w turnieju.

Do meczu S.P. Skawina i S.P. Bibice chłopcy obydwu drużyn przystąpili niezwykle skoncentrowani  i zmobilizowani, mając świadomość, że wynik tego meczu będzie miał wpływ na kolejność w turnieju. Sam mecz był niezwykle dramatyczny i emocjonujący. Walka była na całym boisku o każdą piłkę. Prowadzenie w meczu zmieniało się bardzo często i kiedy na 35 sekund na prowadzenie wyszła reprezentacja Skawiny wydawało się, że nie pozwoli sobie już odebrać wygranej w tym meczu. Jednak parę chwil później na tablicy wyników było 10:10 i mimo kilku sytuacji z jednej i drugiej strony wynik nie uległ już zmianie. Remis oznaczał dogrywkę trwającą 3 minuty.

W dogrywce również trwała nieprawdopodobna walka. Najpierw na prowadzenie wyszli chłopcy ze Skawiny, ale dość szybko do remisu doprowadziły Bibice. Kiedy do końca meczu pozostało już tylko parę sekund i pewnie wszyscy myślami byli już przy kolejnej dogrywce reprezentanci S.P. Bibice przeprowadzili ostatnią akcję meczu. Kiedy zawodnik z Bibic oddawał rzut został sfaulowany co oznaczało dwa rzuty osobiste. Do końca meczu zostało 5 sekund i jeden celny rzut wystarczyłby do wygranej w meczu. Jednak ani razu nie udało się trafić do kosza, ale odbitą od obręczy piłkę złapał jeden z zawodników Bibic i w ogromnym zamieszaniu oddał celny rzut. W tym momencie do końca meczu pozostała już tylko sekunda. Po końcowym gwizdku w ekipie z Bibic zapanowała euforia.

Ostatni mecz był już tylko formalnością a wygrana ze S.P. Brzezie 17:0 przypieczętowała sukces drużyny z gminy Zielonki.

Komplet wyników:

1.Skawina   -    Cianowice                  10:2,

2.W. Filipowska  - Bibice                    3:12,

3.Brzezie   -   Skawina                         1:14,

4.Cianowice  - Bibice                          6:22,

5.W. Filipowska  -  Brzezie                 13:4,

6.Skawina     -   Bibice                         12:14, ( po dogrywce )

7.Brzezie    -   Cianowice                    11:7,

8.W. Filipowska  -  Skawina                4:0,

9.Brzezie   -   Bibice                              0:17,

10.Cianowice  -  W. Filipowska          6:10,

Tabela:

Bibice                                    4   8
W. Filipowska                      4   6
Skawina                                4   4
Brzezie                                  4   2
Cianowice                            4   0

Skład drużyny S.P. Bibice: A. Repski ( 6a ), P. Pluta ( 6a ), S. Jaworowski ( 6c ), A. Jendo ( 6c ),

N. Kołodziej ( 6c ), M. Sołtys ( 6c, kapitan ), M. Michalski ( 6d ), G. Słoń ( 6d ), P. Rzepczyński ( 7b ), M. Młynarczyk ( 7c ), M. Przysiężniak ( 7c ).

Trenerzy: P. Łukasz Osuch i P. Robert Smołka.

Opracowali: Ł. Osuch, R. Smołka.