POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W MINI-KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT

13 marca 2019 r. w Świątnikach Górnych odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Mini-koszykówce dziewcząt organizowane corocznie przez Szkolny Związek Sportowy. Prawo startu w turnieju miały drużyny, które zwyciężyły w swoich gminach, w kategorii wiekowej: rocznik 2006 i młodsze. Gminę Zielonki reprezentowała drużyna naszej szkoły, która spisała się bardzo dobrze i zajęła trzecie miejsce w powiecie krakowskim.

Do współzawodnictwa zgłosiły się drużyny: SP nr 2 w Skawinie, SP w Bolechowicach, SP w Kamieniu, SP w Nowej Górze oraz SP w Bibicach. Zespoły grały systemem każdy z każdym, za zwycięstwo otrzymywały 2 punkty, za porażkę 1 punkt, za nie przystąpienie do meczu (walkower) 0 punktów. W razie remisu, zwycięzców miała rozstrzygnąć trzyminutowa dogrywka. Mecze rozgrywane były w trzech tercjach po 5 minut - w drugiej grały zawodniczki, które nie grały w pierwszej, w trzeciej tercji trenerzy mogli wystawić dowolny skład. Turniej był bardzo wyrównany, nacechowany wielką wolą walki i zaciętością, a losy spotkań wahały się często do ostatnich minut (dwa razy musiały być zarządzone dogrywki). Ostatni mecz turnieju, pomiędzy naszą drużyną, a dziewczynami z Nowej Góry, decydował o ostatecznym układzie na podium. Bibiczanki przystąpiły do niego z jedną porażką (z drużyną z Kamienia) i dwoma zwycięstwami (z drużynami ze Skawiny i Bolechowic), nowogórzanki miały na swoim koncie trzy zwycięstwa. Ten mecz miał zadecydować o zwycięstwie w całej imprezie, bo w razie zwycięstwa naszych dziewcząt zrównalibyśmy się punktami z rywalkami, a regulamin mówi, że w przypadku równej ilości punktów o kolejności decyduje bezpośredni pojedynek. Przed ostatnią odsłoną meczu wynik był 6:6 i żaden zespół nie mógł wyrobić sobie większej niż dwupunktowej przewagi. Na początku trzeciej tercji zespół z Nowej Góry trafił dwa razy za 2 punkty, co wprowadziło nerwowość w poczynaniach naszych dziewcząt, które walczyły z wielkim zaangażowaniem i animuszem o odrobienie strat. Niemniej w decydujących momentach zmęczenie dawało się we znaki - brakło precyzji i „opanowania ręki”, a solidnie grające w obronie przeciwniczki wyprowadziły jeszcze skuteczną kontrę. Wygrały mecz 12:6 i zwyciężyły w całym turnieju. Drugie miejsce przypadło dziewczynom z Kamienia, które miały tę samą ilość punktów co nasz zespół, ale w bezpośrednim pojedynku nas pokonały.

Zespół SP z Nowej Góry będzie reprezentował powiat krakowski w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 15.03. w Bochni.

Ostateczna tabela turnieju:

SP w Nowej Górze          8 punktów
SP w Kamieniu                  6 punktów
SP w Bibicach                   6 punktów
SP w Bolechowicach       4 punkty
SP w Skawinie                   4 punkty

Wyniki meczów:

Skawina – Nowa Góra                                   4 : 16
Bibice – Kamień                                              14 : 16
Bolechowice – Skawina                                10 : 8
Nowa Góra – Kamień                                    8 : 0
Bibice – Bolechowice                                    10 : 6
Skawina – Kamień                                          5 : 4
Nowa Góra – Bolechowice                          6 : 4
Bibice – Skawina                                             18 : 4
Kamień  - Bolechowice                                 7 : 4
Nowa Góra – Bibice                                       12 : 6

Skład reprezentacji SP w Bibicach:

Oliwia Szczepańska – kapitan, Martyna Krauzowicz, Karolina Liszka 6a, Otylia Iwańczak, Milena Kubik 6b, Martyna Biniek, Natalia Ozimek-Sobota, Dominika Sułowska, Gabriela Sułowska, Weronika Szafraniec, Amelia Szczypczyk, Marika Zuchara 6c.

Najskuteczniejszą w naszej drużynie była Gabrysia Sułowska.

Trenerem drużyny SP Bibice jest Adam Babik, nauczyciel WF.

Opieka: Iwona Błażejczyk, nauczyciel WF.

Gratulujemy i dziękujemy naszym zawodniczką za godną, sportową postawę, zaangażowanie i poświęcenie. BRAWO!

Opracowanie: Adam Babik
Zdjęcia: Adam Babik.