SP Bibice

Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców

W dniu 2 kwietnia 2019r., w Skawinie odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej chłopców. W turnieju wzięło udział 7 drużyn, które podzielone zostały na dwie grupy. W grupach rozgrywano mecze każdy z każdym, a po dwie najlepsze drużyny z grupy awansowały do półfinałów rozgrywek.

Drużyna z Bibic trafiła do grupy czterodrużynowej. W meczu z Ochojnem nie miała większych problemów wygrywając  5:1. Zalas to drugi rywal grupowy, który również bez większych problemów został pokonany przez bibiczan 4:1. Skawina to ostania drużyna z którą przyszło zmierzyć się  reprezentacji  Bibic. Był to zdecydowanie najbardziej wymagający przeciwnik. Sam mecz zakończył się wynikiem 1:1 i jak się później okazało dał on pierwsze miejsce w grupie chłopcom z Bibic.

W półfinale Bibice spotkały się z drużyną z Igołomii. Ten mecz od samego początku nie układał się reprezentacji Bibic. Już w pierwszej minucie stracili bramkę po dość pechowej interwencji bramkarza. Kolejne minuty meczu to bardzo wyrównana gra z mnóstwem okazji do zdobycia bramki dla obydwu drużyn. W piątej minucie meczu zespół z Bibic wyrównał, ale chwilę później nadział się na kontrę przeciwnej drużyny i znowu musiał gonić wynik. Po paru minutach na tablicy wyników znowu był remis. Na dwie minuty przed końcem meczu zespół z Igołomii zdobył bardzo szczęśliwą bramkę, która zadecydowała o losach meczu. Rzucona przez jednego z zawodników Igołomii piłka odbiła się od rąk obrońcy zmieniając kierunek i zupełnie myląc bramkarza, wtoczyła się do bramki. Mimo kilku okazji do zdobycia bramki nie udało się już odwrócić losów meczu.

W meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny ze Skawiny i Bibic. Zespół Skawiny objął prowadzenie 2:0 i wydawało się, że to ta drużyna zajmie miejsce na najniższym stopniu podium. Jednak zawodnicy z Bibic zmobilizowali się i zdobyli trzy bramki nie tracąc przy tym żadnej. Wynikiem 3:2 zakończył się mecz dzięki czemu reprezentacja z Bibic zajęła trzecie miejsce.

W finale drużyna z Wołowic pokonała po rzutach karnych drużynę z Igołomii 1:0 i to ona będzie reprezentowała powiat krakowski w turnieju rejonowym.

Gr. B.       Wołowice – Igołomia  5:2,

Tabela grupy A:                                                      Tabela grupy B:

Bibice         5 pkt.      10:3,                              1.   Wołowice          4 pkt.   8:4,
Skawina     4 pkt.       6:4,                               2.    Igołomia           2 pkt.    4:6,
Zalas           2 pkt.       6:10,                             3.   Rudawa             0 pkt.    3:5,
Ochojno     1 pkt.       4:8,