POWIATOWE IGRZYSKA DZIECI W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

26 marca 2019 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie odbył się powiatowy turniej piłki ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci rozgrywanych pod patronatem Szkolnego Związku Sportowego. W turnieju wzięło udział sześć drużyn z powiatu krakowskiego, które zwyciężyły wcześniej w swoich gminach. Gminę Zielonki reprezentowała nasza szkoła, która cztery dni temu w Zielonkach wywalczyła pierwsze miejsce.

Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, w których rywalizowały systemem każdy z każdym. Drużyny z miejsc pierwszego i drugiego awansowały do półfinałów, w których grały „na krzyż”: 1 miejsce z gr. A – 2 miejsce z gr. B, 2 miejsce z gr. A – 1 miejsce z gr. B. Zwyciężczynie półfinałów grały następnie w finale, przegrane rozegrały mecz o 3 miejsce; drużyny z trzecich miejsc w grupach grały o 5 miejsce. W fazie grupowej za zwycięstwo zespół otrzymywał 3 punkty, za remis 1, za porażkę 0. W drugiej fazie mecze musiały być rozstrzygnięte, dlatego w razie remisu decydowały rzuty karne.

Nasz zespół, mimo dużych nadziei na wysokie miejsce, musiał zadowolić się trzecim miejscem w grupie i walką o piąte miejsce. Po porażce w pierwszym meczu z drużyną z Krzęcina, w drugim meczu grupowym z zespołem z Krzeszowic musiały zwyciężyć, gdyż nasza przegrana lub remis premiował rywalki. Niestety mecz zakończył się remisem. Remisem zakończyliśmy również mecz o piąte miejsce i po przegranych rzutach karnych, bibiczanki zajęły szóste miejsce w turnieju.

Wyniki i tabela grupy A

SP Rudawa - SP Czernichów                                       5:5

SP Czernichów – SP Wawrzeńczyce                        3:7

SP Wawrzeńczyce – SP Rudawa                                5:0

SP Wawrzeńczyce                                          6 p.
SP Czernichów                                                 1 p.
SP Rudawa                                                        1 p.

Wyniki i tabela grupy B

SP Krzęcin – SP Krzeszowice                                      3:1

SP Bibice – SP Krzęcin                                                  1:4

SP Krzeszowice – SP Bibice                                        2:2

SP Krzęcin                                                          6 p.
SP Krzeszowice                                               1 p.
SP Bibice                                                            1 p.

Półfinały

SP Wawrzeńczyce - SP Krzeszowice                        11:1

SP Krzęcin - SP Czernichów                                         4:0

Mecz o piąte miejsce

SP Rudawa - SP Bibice                                                 1:1 (rzuty karne 1:0)

Mecz o trzecie miejsce

SP Krzeszowice - SP Czernichów                               2:4

Finał

SP Krzęcin - SP Wawrzeńczyce                                  1:4

Klasyfikacja końcowa turnieju

1. SP Wawrzeńczyce
2. SP Krzęcin
3. SP Czernichów
4. SP Krzeszowice
5. SP Rudawa
6. SP Bibice

Skład reprezentacji SP w Bibicach:

Oliwia Szczepańska, Martyna Krauzowicz, Karolina Liszka 6a, Otylia Iwańczak, Milena Kubik 6b, Amelia Szczypczyk - kapitan, Martyna Biniek, Natalia Ozimek-Sobota, Dominika Sułowska, Gabriela Sułowska, Weronika Szafraniec, Marika Zuchara, Kamila Włudarska, 6c, Alicja Korus, Nikola Guzik 6d.

Trenerem drużyny SP Bibice jest nauczyciel WF, Adam Babik.

Dziękujemy naszym zawodniczkom za godną, sportową postawę, zaangażowanie i poświęcenie. BRAWO! Nie martwimy się – przed nami drużynowe biegi przełajowe…

Opracowanie: Adam Babik
Zdjęcia: Adam Babik.