POWIATOWE SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE

W czwartek 28.09.2017 r. w Parku Miejskim „Starorzecze Skawinki” w Skawinie odbyły się zawody powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Pojechaliśmy na te zawody niezbyt pewni dyspozycji naszych uczniów w warunkach rywalizacji z innymi zespołami, gdyż nie mogliśmy sprawdzić się w zawodach gminnych, które zostały odwołane z powodu obfitych opadów w ubiegłym tygodniu. Niemniej uzyskiwane wyniki na szkolnych sprawdzianach napawały umiarkowanym optymizmem. Wystawiliśmy reprezentacje we wszystkich czterech kategoriach: Igrzyska Dzieci (kl. 4 – 6 SP) dziewczęta i chłopcy, Igrzyska Młodzieży Szkolnej (kl. 7, kl. II,III oddz. gimnazjalne) dziewczęta i chłopcy. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 10 razy 800 m, natomiast chłopcy 10 razy 1000 m.  Dwie najlepsze drużyny z każdego biegu uzyskiwały awans do zawodów wojewódzkich.

Wbrew obawom nasze drużyny spisały się wyśmienicie stając trzy razy na podium – dwa razy na najwyższym stopniu, raz na trzecim. Drużyny chłopców i dziewcząt kl. 4 – 6, po zwycięstwach w swoich kategoriach, będą reprezentować Gminę Zielonki i Powiat krakowski w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

Wyniki biegów

Szkoła Podstawowa - Igrzyska Dzieci, dziewczęta kl. 4 - 6 (wystartowało 8 sztafet):

1miejsce SP w Bibicach – awans do zawodów wojewódzkich
2 miejsce SP w Wawrzeńczycach
3 miejsce SP nr 2 w Skawinie

Szkoła Podstawowa - Igrzyska Dzieci, chłopcy kl. 4 - 6 (wystartowało 9 sztafet):

1miejsce SP w Bibicach – awans do zawodów wojewódzkich
2 miejsce SP nr 1 w Skawinie
3 miejsce SP nr 2 w Krzeszowicach

Szkoła Podstawowa – Igrzyska Młodzieży Szkolnej, dziewczęta kl. 7, kl. II, III oddz. gimn. (wystartowało 8 sztafet):

1 miejsce SP nr 6 w Skawinie
2 miejsce SP nr 1 w Krzeszowicach
3 miejsce SP w Bibicach

Szkoła Podstawowa - Igrzyska Młodzieży Szkolnej, chłopcy kl. 7, kl. II, III oddz. gimn. (wystartowało 10 sztafet):

1 miejsce SP nr 6 w Skawinie
2 miejsce SP nr 1 w Krzeszowicach
3 miejsce SP w Radziszowie
5 miejsce SP w Bibicach

Skład reprezentacji Szkoły Podstawowej w Bibicach:

kl. 4 - 6 dziewczęta: Daria Drożdżowska 6c, Izabela Kawalec, Gabriela Sułowska, Amelia Szczypczyk 5c, Aleksandra Fust, Weronika Sęk 6a, Maja Skotniczna, Nina Malczyk, Gabriela Pyka 6b, Oliwia Szczepańska 5a.

kl. 4 - 6 chłopcy: Bartosz Cieśla 7d, Patryk Skrzypek, Tomasz Nowak 5b, Krystian Król, Jan Cybulski 6c, Eryk Kowalczyk, Michał Szmajser, Jan Serzysko 6b, Stanisław Jaworowski, Eryk Salamon 5c, Borys Gąszcz 5d,

kl. 7, kl. II,III oddz. gimn. – dziewczęta: Nikola Kuśnierczyk 7d, Sara Jazgar IIc, Weronika Kułacz IIb, Natalia Zabiegaj, Klaudia Natkaniec, Anna Winiarz IIIc, Karolina Napieracz 7a, Julia Wiklik 7c, Zuzanna Zakrzewska IIIa, Katarzyna Kuliberda IIIb, Julia Żarek IIa.

kl. 7, kl. II,III oddz. gimn. – chłopcy: Maciej Bawiec, Bogusz Mąkowski, Michał Zakrzewski 7a, Adrian Gryz IIIa, Kamil Orszula, Miłosz Okarma, Jan Ulejczyk IIIb, Jakub Fust IIIc, Mateusz Bednarski, Bruno Kaczmarczyk IIb.

Gratulujemy wszystkim reprezentantom sportowej postawy i godnego reprezentowania szkoły, dziewczętom i chłopcom kl. 4 - 6 życzymy powodzenia w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Zawodników przygotowali nauczyciele wychowania fizycznego: Elżbieta Durlak, Iwona Błażejczyk, Łukasz Osuch, Robert Smołka, Kamil Mrózek, Adam Babik.

Opiekę w czasie zawodów sprawowali: Elżbieta Durlak, Łukasz Osuch, Adam Babik.

Opracował: Adam Babik.
Zdjęcia: Łukasz Osuch.