powiatowy turniej piłki ręcznej chłopców

28 marca 2019 w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Skawinie odbył się powiatowy turniej piłki ręcznej chłopców. W turnieju wzięło udział siedem drużyn z powiatu krakowskiego, które zwyciężyły wcześniej w swoich gminach. Gminę Zielonki reprezentowała nasza szkoła, która odniosła sukces kilka dni wcześniej w Zielonkach. Sześć zespołów zostało rozlosowanych do dwóch grup, a siódmy zespół (Bibice) losował grupę do której trafił jako 4 drużyna. W grupach szkoły rywalizowały systemem każdy z każdym. Awans do fazy półfinałów uzyskiwały dwa pierwsze zespoły. Zwycięzcy półfinałów grali następnie w finale, przegrane drużyny mecz o 3 miejsce, drużyny z trzecich miejsc w grupach zagrały mecz o 5 miejsce. W fazie grupowej w pierwszym pojedynku trafiliśmy jak się później okazało na finalistę turnieju, zespół z Zabierzowa okazał się bardzo silnym przeciwnikiem i ograł nas 7:1, kolejny mecz w grupie rozegraliśmy z drużyną z Czernichowa, po bardzo zaciętej grze przegraliśmy 6:4, nie wykorzystując dwóch rzutów karnych w tym spotkaniu. Trzeci mecz o honor z SP Wawrzeńczyce i upragnione zwycięstwo 4:2, wygrana dała nam szansę gry o 5 lokatę w turnieju z trzecim zespołem grupy A - SP Liszki. Kolejna wygrana w zawodach dała nam w ogólnej klasyfikacji turnieju 5 miejsce, a mecz z Liszkami pokazał nasz charakter i duży potencjał drużyny.

Finał wygrał faworyt turnieju SP Skawina w składzie z zawodnikami z miejscowej drużyny Piasta, drugą lokatę zajęli uczniowie SP Zabierzów, ostatnie miejsce na podium przypadło SP z Tenczynka.

Skład naszej drużyny:
Bramkarze: Jastrzębski, Sakłak
Zawodnicy z pola: Tutaj, Miłobędzki, Sencio, Klocek, Bednarski, Cieśla, Bąk, Gołębiewski, Szkwara
Trenerzy: p. Łukasza Osuch, p. Iwona Błażejczyk

Opracowanie i zdjęcia: Łukasz Osuch