Projekt Będę całym światem w klasach VI

Projekt  Będę całym światem w klasach VI

Projekt realizowany był naszej szkole przez Teatr Figur Kraków Fundację Działań Twórczych w ramach Programu Kreatywna Europa, finansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Uczniowie z klas szóstych wzięli udział w cyklu warsztatów, przygotowywanych i realizowanych przez wykfalifikowaną kadrę artystów i pedagogów teatru - Teatru Figur. Zwieńczeniem pracy twórczej uczniów był pokaz - interaktywna instalacja teatralna, którą uczniowie zaprezentowali młodszym kolegom z klas I –III.

Projekt realizowany jest od marca do listopada 2019 r. i  bierze w nim udział ponad trzy tysiące dzieci z Polski, Brytanii, Danii, Norwegii, Niemiec, Hiszpanii i Austrii. Następnie efekty działań młodych twórców zostaną przekształcone w spektakl, który zawita do siedziby każdego z teatrów partnerskich biorących udział w projekcie.

Cieszymy się, że uczniowie naszej szkoły mogli włączyć się w działania realizowane w szkołach całej Europy!

Koordynator projektu w szkole
                                                                                     Magdalena Badura