„Spacer w koronach drzew - Bachledova dolina”

W dniu 3 czerwca 2019 r. klasy 7a, 7b, 7c pod opieką wychowawców p. Beaty Pieńkowskiej, p. Agnieszki Feligi i p. Roberta Smołki oraz nauczycieli p. Agaty Płatek, p. Iwony Błażejczyk i przewodnika w dobrych nastrojach udały się na niesamowitą wycieczkę przyrodniczą na Słowację. Celem wyjazdu był spacer w koronach drzew na wysokości ponad 1100 m n.p.m. z widokami na Tatry. Uczniowie mogli uczestniczyć
w zajęciach biologii i geografii na świeżym powietrzu w otoczeniu przepięknej natury.
O występujących gatunkach uczniowie przeczytali zapoznając się z tablicami dydaktycznymi, obserwując gatunki drzew iglastych i liściastych oraz rozwiązując karty pracy przygotowane na wycieczkę. Oprócz „zajęć dydaktycznych” uczniowie mieli nie lada wyzwanie- zajęcia z wychowania fizycznego w terenie- spacer szlakiem i przejście po kładce o długości ok. 600m i wejście na wieżę- kolejne ok. 600 m i 32 metry wysokości. Wszyscy spisali się dzielnie, a co odważniejsi weszli na trampolinę na szczycie wieży. Bardziej zainteresowani przyrodą mogli sobie zrobić naprawdę przepiękne zdjęcia panoramy Tatr Bielskich i pooddychać świeżym powietrzem, o czym świadczyły bardzo liczne porosty na świerkach. Oprócz części dydaktycznej czekała na uczniów część wypoczynkowa i rekreacyjna.
W związku z tym, że wycieczka zbiegła się z Dniem Dziecka na koniec uczniowie mogli zjeść sobie coś smacznego np. lody. Wycieczka wszystkim bardzo podobała się, wróciliśmy opaleni, ale  i zmęczeni przed szkołę.

Opracowanie: Beata Pieńkowska