Spacer z Rajcusiem - pierwszaki w królewskim Krakowie

Ostatnie tygodnie marca upłynęły uczniom klas pierwszych na poznawaniu zabytków Krakowa. Przygodę ze zwiedzaniem grodu Kraka rozpoczęliśmy od Barbakanu strzegącego kiedyś dostępu do bram miasta. Następnie ulicą Floriańską przeszliśmy na Rynek Główny, gdzie mieliśmy okazję wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej. Wiele radości sprawiło dzieciom to, że hejnalista pomachał im z okna wieży.  Uczniowie mogli  zwiedzić tajemnicze wnętrza Wieży Ratuszowej. Udaliśmy się również do magistratu siedziby władz Krakowa.

Podczas całej wędrówki po zabytkowych miejscach Krakowa uczniowie rozwiązywali różne zadania  i zagadki. Dzięki temu wzbogacili swoją wiedzę na temat historii tego miasta.

Ze spaceru z Rajcusiem wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i chętni do pogłębiania swojej wiedzy historycznej.

K. Madetko, B. Magiera, M. Pilch, D. Spasiuk, I. Puto