Światowy Dzień Wody – 22 marca

Światowy Dzień Wody   – 22 marca

W piątek 22 marca br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Wody. Była to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na tę życiodajną substancję- jej niezastąpioną , doniosłą rolę w rozwoju życia, zachowaniu zdrowia oraz przypomnieć o konieczności  szanowania i oszczędzania jej zasobów.   O ustalonych godzinach cała społeczność szkolna  w klasach oraz na korytarzu przy świetlicy zebrała się w celu  wspólnego picia wody.  Dzieci na świetlicy ozdobiły kubeczki do picia wody, przyklejając  na nich wesołe buźki, wykonały prace plastyczne „Kropelki” różnymi technikami (farby, plastelina, pastele, wydzieranka, bibuła),  pokolorowały plakaty z  hasłami  propagującymi  picie wody oraz jej  szanowanie, które następnie zawisły na szkolnych korytarzach. W holu przy wejściu głównym można zapoznać się z gazetką tematyczną dotyczącą zapotrzebowania organizmu na wodę, skutków jej niedoboru  oraz dobroczynnego wpływu na organizm człowieka. Podczas zajęć świetlicowych dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek o wodzie,  dlaczego pada deszcz i jak woda krąży w przyrodzie oraz dlaczego woda jest potrzebna do życia.  Dziękujemy Radzie Rodziców za bieżące zaopatrywanie świetlicy w wodę dla dzieci. Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja „Wybieram wodę” uświadomiła wszystkim jej  uczestnikom  jak ważne jest dostarczanie odpowiedniej ilości wody do  organizmu, aby zapewnić mu jego sprawne funkcjonowanie.

Opracowanie: Aneta Kubik