Szkolny Dzień Profilaktyki w klasach 1-3

25.05.2019r. Odbył się Szkolny Dzień Profilaktyki pod hasłem

„Bezpiecznie, zdrowo i sportowo”

Uczniowie  w doskonałych nastrojach wykonali fantastyczne, zdrowe i wesołe kanapki z przyniesionych zbożowych i białkowych produktów.

Pojawiły się kanapki z białego sera, czyli bezowy miś, oliwkowo-serowe pingwiny, rzodkiewkowo - paprykowy ludzik z bujną szczypiorkową czupryną wyglądający niezwykle apetycznie na chlebie słonecznikowym. Niezwykle apetycznie wyglądały sowy zrobione z jajek i białego serka, warzywne chamburgery przekładane cieniutkimi kromkami chlebka z ziarenkami kusiły zniknęły bardzo szybko.

Dzieciaki z wielkim apetytem zjadły samodzielnie wykonane -pyszne drugie śniadanie, a jak wiadomo drugie śniadanie odgrywa bardzo ważna rolę w naszej diecie, powinno zawierać dużo wartości odżywczych.

Po krótkiej przerwie uczniowie obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy V był to spektakl do wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”.

W warzywno – owocowych nastrojach grupa uczniów klas młodszych udała się na zabawy taneczno – sportowe, które przygotowała dla nich Panie Elżbieta Durlak oraz Pan Kamil Mrózek. Po krótkiej rozgrzewce cztery grupy: Brokuły, Marchewki, Jabłuszka i Gruszki brały udział w potyczkach sportowych.

W następnej części uczniowie obejrzeli film edukacyjny Akademia Aqua Fresh poprzez który przypomnieli sobie, jak dbać o zęby, aby zachować śnieżnobiały uśmiech.

Następnie odbył się konkurs plastyczny „Jak zachować śnieżnobiały uśmiech? dla klas 1 i 2, a w klasach 3 odbył się turniej wiedzy „Biały ząbek”.

Uczniowie brali udział również w warsztatach z pierwszej pomocy, przygotowanych przez uczniów ze starszych klas pod opieką pani Anny Sawczuk. Każde dziecko mogło spróbować swoich sił i na fantomie przekonać się, jak ważna jest umiejętność prawidłowego ucisku oraz udzielenie pierwszej pomocy.

Na zakończenie uczniowie, aby zawsze czuli się bezpiecznie, otrzymali kamizelki odblaskowe.

Zapraszamy do galerii.

Małgorzata Pilch, Barbara Magiera