SP Bibice

TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!

TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły ( klasy drugie gimnazjum) wezmą udział w nowym projekcie edukacyjnym „TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚĆI”  realizowanym przez Wodociągi Krakowskie. Projekt współfinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie

„TO SIĘ W ŚCIEKU NIE MIEŚCI!” – to nowa ciekawa propozycja edukacyjna poświęcona tematyce ścieków. Warsztaty prowadzone są na terenie nowoczesnej, krakowskiej Oczyszczalni Ścieków Płaszów - jednej z największych w Polsce. Niekonwencjonalna formuła zwiedzania zakłada rywalizację w kilku zespołach polegającą na zbieraniu punktów podczas wykonywania zadań na oczyszczalni. Uczniowie mogą osobiście zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne oraz poznać poszczególne etapy oczyszczania ścieków komunalnych korzystając z licznych pomocy dydaktycznych oraz nowoczesnych technologii.  Duże tablice informacyjne, instalacje oraz ciekawe przedmioty pomocnicze pozwalają przyjrzeć się z bliska skomplikowanym procesom oczyszczania ścieków przedstawiając je w sposób prosty, przejrzysty i bezpieczny. Równocześnie uczniowie mają okazję uświadomić sobie wpływ i znaczenie codziennych czynności na stan środowiska przyrodniczego. Taka formuła zwiedzania mobilizuje uczestników do działania, rozbudza ich ciekawość oraz pokazuje realny wpływ ich zachowań na środowisko naturalne. Wycieczka po ścieżce edukacyjnej na terenie oczyszczalni jest na pewno ciekawym, wartościowym, kształtującym i pozostającym na długie lata w pamięci doświadczeniem.

Program zajęć na ścieżce edukacyjnej, jest ściśle powiązany z podstawą programową kształcenia ogólnego i konkretnymi zagadnieniami z bloków przedmiotowych: fizyka, biologia, chemia.

Nasi uczniowie wezmą udział w zajęciach w miesiącu listopadzie.

 

Nauczyciel chemii:
Małgorzata Maruszak-Kobas