Tramwaj Żonkilowy

Żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają nam o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata. Wiosną, kiedy kwitną… – wolontariusze zbierają fundusze dla Hospicjum, w zamian za datek wręczając ofiarodawcom żonkilową broszkę ……

8 maja, kolejny już raz, pełni optymizmu oraz chęci niesienia pomocy tym najbardziej potrzebującym, uczniowie Szkoły Podstawowej w Bibicach, pod opieką Pani Małgorzaty Pilch i pani Renaty Kwietniowskiej  wzięli   w akcji Żonkilowy Tramwaj.

Żonkilowy Tramwaj kursował na trasie linii nr 24 ( Kurdwanów –Cichy Kącik) Nie trzeba było kasować biletu, za to można było choć symboliczną złotówką wesprzeć Hospicjum  św. Łazarza. Wolontariusze prowadzili w nim zbiórkę datków oraz rozdawali  ulotki informujące  o działalności tej placówki.  Tramwajowa kwesta odbywa się rokrocznie w ramach kampanii „Pola Nadziei”, dzięki życzliwości Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK i krakowskiego MPK. Dzieci  i młodzież z naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w tej akcji. Tym razem starsi i bardziej doświadczeni uczniowie pomagali młodszym, wdrożyć się do trudnej , ofiarnej pracy wolontariusza. W tramwaju żonkilowym kwestowali: Natalia Sierant, Julia Żarek, Martyna Bulka,Patrycja Piasek, Kalina Sawczuk, Zuzanna Seweryn, Mateusz Bąk, Natalia Górecka, Oliwier Skowron, Jakub Oramus, Małgosia Zybura, Jagoda Głowaty, Julia Nowicka, Nina Barańska, Tymon Michalik, Kacper Waśko, Julia Kurdziel.

Pomimo zmęczenia kilkugodzinną jazdą tramwajem,  wszyscy wrócili zadowoleni z dobrze spełnionego zadania, mającego na celu pomoc chorym i cierpiącym podopiecznym krakowskiego Hospicjum. Już od 10 lat nasza Szkoła włącza się w to szlachetne dzieło i promuje ideę opieki paliatywnej m.in. poprzez: kwesty na terenie Szkoły i poza nią, udział w konkursach organizowanych przez Hospicjum, rozprowadzanie cebulek żonkilowych czy też udział w jesiennym „Marszu Żonkilowym” . Marsze żonkilowe i kwesty na rzecz Hospicjum na stale wpisały się w tradycję naszej Szkoły.

Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca  i wsparli akcję.

Koordynatorzy: p. Małgorzata Pilch, p. Renat Kwietniowska