Warsztaty czytelnicze w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej

05.04.2019r. uczniowie klasy 1b i 1e byli na wycieczce w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej w Krakowie. W ramach wycieczki dzieci uczestniczyły w zajęciach pt. „ W Królestwie Grzeczności” połączonych ze zwiedzaniem biblioteki.

Warsztaty z edukacji czytelniczej dotyczyły promowania zasad dobrego zachowania. Dzieci wysłuchały książki „Co wolno, a czego nie? Czyli bycie grzecznym nie jest łatwe” Nele Moost. Wyraziły swoje opinie na temat dobrego i złego zachowania. Uczyły się jak należy zachowywać się w królestwie grzeczności. Omawiane były dobre maniery, umiejętność odpowiedniego zachowania w życiu codziennym. Dzieci dowiedziały się, że bardzo ważne są takie wartości, jak szacunek, uczciwość, prawdomówność, życzliwość w stosunku do innych osób.

Następnie dzieci wykonały kolorowe ptaszki metodą origami, które mogły zabrać do domu.

Na zakończenie dzieci mogły zwiedzić bibliotekę. Panie pokazały dzieciom, jak wygląda wypożyczalnia książek. Dzieci były bardzo zainteresowane pomieszczeniem bibliotecznym, zadawały dużo pytań odnośnie pracy w bibliotece oraz zawartości księgozbioru bibliotecznego.

B. Magiera, K. Madetko