Warsztaty nt. bezpieczeństwa z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Krakowie

W ramach działań profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem dzieci  dnia 24 maja 2019 ,uczniowie Szkoły Podstawowej Bibicach uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszką Komendy  Powiatowej Policji w Krakowie st.asp. Beatą Dulewicz. Prowadząca spotkanie zwracała uwagę, jakie reguły bezpieczeństwa należy zachować w drodze do i ze szkoły oraz poza miejscem zamieszkania. Pani aspirant przypominała też zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Uczniowie wzięli udział w scenkach sytuacyjnych, podczas których wcielali się w rolę samochodów oraz pieszych poruszających się po drodze. Pani policjantka podkreśliła, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Gość zwrócił także uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi . Bajka o przygodach  Nodiego  przybliżyła dzieciom zawód policjanta.

Opracowanie: p. Dorota Spasiuk, p. Małgorzata Pilch