WARSZTATY TEATRALNE

27 września klasy Vd i VI b wzięły udział w zajęciach  teatralnych prowadzonych przez  międzynarodową grupę pedagogów teatru. Tego dnia nasza szkoła gościła zespół Teatru Figur Kraków: Dagmarę Żabską założycielkę i szefową teatru, Allę Maslowskayą aktorkę, reżyserkę, pedagożkę teatru, Mateusza Wróbla aktora, recytatora, żonglera. Przybyli oni do naszej szkoły wraz z zespołem artystów pochodzących z różnych  krajów UE.

Uczniowie w formie zabaw i ćwiczeń teatralnych - improwizacji, zadań plastycznych etiud i pod czujnym okiem profesjonalistów zastanawiali się jak będzie wyglądał świat, np. za 50 lat oraz co w życiu każdego człowieka jest najważniejsze. Warsztaty odbyły się  w ramach projektu "I will be everything" realizowanego przez 7 krajów UE w ramach programu „Kreatywna Europa".

Magdalena Badura