Wycieczka klas 4 do Bukowiny Tatrzańskiej

W dniach 29- 30.04.2019 uczniowie klas 4 a, b, c i d wybrali się na dwudniową wycieczkę do Bukowiny Tatrzańskiej i Zakopanego. Pomimo niesprzyjającej pogody nasi uczniowie nie narzekali na nudę i brak zajęć. Pierwszego dnia po przyjeździe, rozpakowaniu się i obiedzie udaliśmy się na spacer po Bukowinie Tatrzańskiej, podczas którego dzieci mogły zakupić pamiątki. Po powrocie uczniowie mieli chwilę dla siebie i mogli zagrać w bilard, piłkarzyki oraz tenis stołowy. Następnie dzieci miały okazje nauczyć się tańca góralskiego oraz spotkać prawdziwych Górali i poznać ich tradycje, zwyczaje oraz grać na instrumentach muzycznych. Wieczorem odbyła się dyskoteka. Następnego dnia udaliśmy się do Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem gdzie uczniowie rozwiązywali zagadki przyrodnicze oraz grali w gry interaktywne. Po powrocie do Bukowiny odwiedziliśmy Bacówkę, w której dowiedzieliśmy się jak powstaje oscypek i zakupiliśmy zapasy tego smakołyku. Był to mile i pożytecznie spędzony czas. Wspomnienia z tego wyjazdu pozostaną z nami na długo!

Wychowawcy klas 4 oraz Opiekunowie