XVIII Ogólnopolskie Dni Owada

Piątkowe popołudnie 31.05.2019r. uczniowie klasy 5e należący do koła przyrodniczego spędzili na Wydziale Biotechnologii i Ogrodnictwa Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.
W tym dniu rozpoczęły się obchody XVIII Ogólnopolskich Dni Owada pod hasłem „Ratujmy owady”.

Dni owada były okazją do zobaczenia kolekcji  żywych owadów egzotycznych i krajowych – szkodników, owadów wodnych, koprofagów, owadów społecznych, leśnych i drapieżnych. Towarzyszyła  im wystawa roślin owadożernych z Ogrodu Botanicznego UJ, owadów preparowanych, obrazów ze skrzydeł motyli oraz fotografie o tematyce entomologicznej.

Uczniowie obejrzeli również  kolekcję motyli z Muzeum Arthropoda w Bochni, a także motyli egzotycznych z Motylarni w Czaplach Wielkich.

Sprawdzili swoją wiedzę przyrodniczą w konkursie organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego.

Na koniec zobaczyli prezentację opatrunków biochirurgicznych na trudno gojące się rany,
a także produktów pszczelich i sprzętu pszczelarskiego.

Była to niezwykle inspirująca wycieczka koła przyrodniczego.

Opiekun koła:
Małgorzata Maruszak-Kobas