Żonkilowy Marsz Nadziei 2017

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli,  już  w 21 jesiennej edycji  Pól Nadziei, której celem  jest pomoc  podopiecznym  Hospicjum św Łazarza. Dnia 04.10.2017r  grupa uczniów należących do Klubu Wolontariatu, pod opieką  pani Anny Sawczuk i  pani Magdy Gazdy kwestowała na ulicach Krakowa. Następnie wraz z uczniami  z Klubu Przyjaciół Żonkila  z klas 3f i 3d , z naszej szkoły –którzy przybyli na Marsz Żonkilowy- pod opieką  pani Małgorzaty Pilch, Doroty Spasiuk, Katarzyny Sierant, Anety Kubik  oraz Rodziców uczniów, przeszli wraz z  innymi uczniami z małopolskich szkół -barwnym korowodem przez ulice Krakowa. Marsz  spod Barbakanu poprowadził dr Lindsay Davidson  ( dyrektor i nauczyciel w Embassy International School – Kraków) mistrz gry na dudach szkockich, następnie  ulicą Floriańską przez Rynek Główny, ulicą Wiślną ,aż na dziedziniec  krakowskiej kurii, gdzie uczestników powitał honorowy patron akcji, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski oraz  prezes Towarzystwa Przyjaciół Chorych "Hospicjum im. św. Łazarza" Jolanta Stokłosa. Na dziedzińcu gmachu, przy pomniku św. Jana Pawła II.  wolontariusze zasadzili cebulki żonkilowe – symbol Nadziei na lepsze jutro dla osób terminalnie chorych i samotnych.  Cebulki posadzono również  nieopodal – na Plantach. „Żonkile zakwitną wiosną i wzbudzą radość wszystkich odwiedzających” powiedziała pani prezes Jolanta Stokłosa. W Marszu Żonkilowym wzięli również udział seniorzy z różnych klubów seniora.

Małgorzata Pilch, Dorota Spasiuk

Więcej zdjęć oraz informacja w TVP3, oraz tutaj. Napisała o nas także Gazeta Krakowska.
Znaleźliśmy się także w Kronice Krakowskiej (13 minuta).