Program autorski "Dotknij, aby zrozumieć"

W roku szkolnym 2017/2018 zostanie wprowadzony Program Autorski w klasach szóstych „Dotknij, aby zrozumieć”, który ma na celu nawiązanie współpracy między uczniami Szkoły Podstawowej w Bibicach oraz Ośrodka dla osób słabowidzących i niewidomych.  U podstaw programu leży przyjaźń, tolerancja, akceptacja. Wspólne spotkania wniosą wiele treści wychowawczych dla uczniów obydwu szkół, nauczą aktywnej postawy wobec problemów poznawczych, umiejętności współdziałania w zespole, uczenia się od siebie nawzajem z zachowaniem przyjętych norm.

Autorki Programu mgr Agnieszka Feliga – Grządziel oraz mgr Magdalena Tomaszewska chcą, aby uczniowie po realizacji programu byli pełni optymizmu, chęci poznawania świata i bardziej empatyczni, uwrażliwieni na potrzeby innych.

Wszyscy jesteśmy częścią społeczeństwa, choć każdy z nas inaczej odkrywa świat. Program ma na celu pokazanie jak działają nasze zmysły oraz stworzenie uczniowi sprzyjających warunków do ujawnienia swojego potencjału rozwojowego w rożnych obszarach aktywności.

Na bieżąca na stronie będą pojawiać się informacje o realizacji projektu, o konkursach i innych aktywnościach. Zapraszamy do śledzenia Naszej działalności.

2018-04-25 scenariusz lekcji "Jak działają nasze zmysły?"
2018-04-11 wizyta w Ośrodku na Tynieckiej
2017-12-18 koncert kolęd