Wolontariat w naszej szkole

Serdecznie witamy w nowym roku szkolnym i zapraszamy do aktywnego udziału w pracach Szkolnego Klubu Wolontariatu, bo ... warto pomagać !

Zanim do nas przystąpisz zapoznaj się z poniższymi dokumentami:
- planem pracy SKW
- regulaminem SKW
- kodeksem etycznym wolontariusza
a następnie wypełnij deklarację i niezbędne zobowiązania i ... zgłoś się do opiekuna SKW.

Bieżące informacje o naszej działalności znajdziesz poniżej.

Żonkilowy Marsz Nadziei 2017

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

AKCJA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Czytaj całość

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działają na rzecz naszej szkoły!

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu   działają na rzecz naszej szkoły!

Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu działają na rzecz naszej szkoły!

Czytaj całość

AKCJA CHARYTATYWNA „WKRĘĆ SIĘ W POMAGANIE”

Czy każdego dnia masz ze sobą w szkole coś do picia w butelce? Czy pustą butelką wyrzucasz wraz z nakrętką do kosza na śmieci? Czy chcesz każdego dnia pomagać chorym dzieciom?

Dbamy o obelisk – symbol pamięci porucznika Franciszka Etrycha

Pewne wrześniowe i słoneczne popołudnie stało się okazją do wspomnienia jednej z ofiar zbrodni katyńskiej- porucznika Franciszka Etrycha.

Czytaj całość

AKCJA CHARYTATYWNA „ UCZEŃ-UCZNIOWI PODARUJE ZESZYT I NIE TYLKO”

AKCJA CHARYTATYWNA  „ UCZEŃ-UCZNIOWI PODARUJE ZESZYT I NIE TYLKO”

AKCJA CHARYTATYWNA „ UCZEŃ-UCZNIOWI PODARUJE ZESZYT I NIE TYLKO”

Startuje Szkolny Klub Wolontariatu

Działania wolontariackie od wielu lat nie są obce naszym uczniom. Każdego roku angażują się w wiele wspaniałych akcji. Postanowiliśmy więc, że od tego roku szkolnego na terenie naszej szkoły rozpocznie, pod opieką nauczycieli, swą działalność Szkolny Klub Wolontariatu.

Ścieżka dotyku

W dniu 30 maja uczniowie Zespołu Szkół w Bibicach wzięli udział w otwarciu pierwszego odcinka pierwszej w Polsce ścieżki sensorycznej, która znajduje się przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej w Krakowie.

Czytaj całość

Życie to nie teatr… Spotkanie z aktorem Teatru Ludowego w Krakowie – Tomaszem Schimscheinerem.

Każdy z nas jest aktorem i codziennie gra jakąś ważną rolę – tymi słowami rozpoczął spotkanie z naszymi uczniami pan Tomasz Schimscheiner, aktor Teatru Ludowego w Krakowie.

Podsumowanie 20 edycji „Pól Nadziei” w Nowohuckim Centrum Kultury