wychowanie patriotyczne

Tramwaj trzeciomajowy

MAJOWE ŚWIĘTA W KLASACH DRUGICH I TRZECICH

Czytaj całość

Dziś Kwietna Niedziela od rana do wieczora Chodzi po Bibicach pucheroków Wiela! Czyli rzecz o wyjątkowej tradycji naszego regionu

ak co roku, tradycyjnie w Niedzielę Palmową, pucheroki chodzą po Bibicach! Chłopcy ubrani w grube kożuszki, z twarzami pomalowanymi węglem, z koszyczkami i drewnianymi laskami w ręce, a przede wszystkim w wysokich, kolorowych czapkach, pukają do domów życzliwych gospodyń, aby zdobyć trochę wiktuałów na święta.

Czytaj całość

II edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych „Do hymnu” w rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości

Do Hymnu to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Czytaj całość

Obchody Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości i pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019.

Obchody Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości  i pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach w roku szkolnym  2017/2018 i 2018/2019.

Obchody Jubileuszu Stulecia Odzyskania Niepodległości i pamięci o ważnych dla Polski wydarzeniach w roku szkolnym 2017/2018 i 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Bibicach.

Uczniowie z Bibic … z dramatu Wyspiańskiego do Muzeum Narodowego

W Muzeum Narodowym w Krakowie od 2017 r. można obejrzeć wystawę „Wyspiański”, od stycznia 2019 r. wzbogaconą o ekspozycję „Wyspiański nieznany”. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Bibicach, dzięki inicjatywie radnej gminy Zielonki Marzeny Gadzik-Wójcik, zostali zaproszeni przez Muzeum do zaprezentowania 5 lutego 2019 r. przedstawienia „My wszyscy z niego… z dramatu Wyspiańskiego”.

Czytaj całość

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY

MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA".

„Patriotyczna prognoza pogody”

Z wizytą w Muzeum Podgórza

W listopadowe przedpołudnia uczniowie klas piątych wzięli udział w lekcji muzealnej „Dziedzictwo, czyli pomysł na przyszłość”. Było to kolejne działanie podjęte w ramach szkolnych obchodów Święta Niepodległości.

Czytaj całość

Warsztaty patriotyczne w klasach pierwszych