wychowanie patriotyczne

„OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

AKCJA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA”

Czytaj całość

Wyspiański w street arcie, street art w Wyspiańskim – Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych – Bibice- 19-23.09.2017

Tego roku Festiwal Graffiti i Sztuk Młodzieżowych modyfikuje lekko swoją formułę, składa się z dwóch odrębnych zadań poświęconych w całości jednemu artyście.

Dbamy o obelisk – symbol pamięci porucznika Franciszka Etrycha

Pewne wrześniowe i słoneczne popołudnie stało się okazją do wspomnienia jednej z ofiar zbrodni katyńskiej- porucznika Franciszka Etrycha.

Czytaj całość

Konkurs plastyczny „Projekt witrażu – motyw kwiatowy inspirowany twórczością Stanisława Wyspiańskiego”, przyjmowanie prac do 15 września.

Zapraszamy uczniów szkół im. Stanisława Wyspiańskiego (aż do liceum!) do udziału w konkursie na projekt witrażu inspirowanego twórczością artysty.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNO-LITERACKI ROZSTRZYGNIĘTY

Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego

Dnia 29 maja 2017 r. klasa 2c gimnazjum udała się na wycieczkę „Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego” do centrum Krakowa.

I Gminna Parada Patronów

Imię patrona szkoły lub drużyny harcerskiej haftowane kiedyś na sztandarze dawało poczucie wielopokoleniowej więzi i głębokiego zakorzenienia w narodowej tradycji.

Warsztaty „Mistrz tradycji”

Czytaj całość

Konkurs „Wyspiański oczami dziecka” rozstrzygnięty.

W ramach obchodów Roku Wyspiańskiego w gminie Zielonki z twórczością artysty zapoznały się dzieci i młodzież gminnych szkół.