SP Bibice

konkursy w roku szkolnym 2017/2018

Wzorem lat ubiegłych, również rok szkolny 2017/18 będzie obfitował w konkursy, zawody i "olimpiady", w których dzieci i młodzież będą mogli zmierzyć się z rówieśnikami ze swojej szkoły oraz szkół w gminie, województwie a także w całej Polsce.
Poniżej znajdują się terminarze zaplanowanych konkursów.

  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Małopolskich Konkursach Kuartoryjnych.

czytaj więcej                                          

KONKURSY SZKOLNE

Termin Temat Organizatorzy
Październik

Selfie z przyrodą kl. IV - VI

Konkurs recytatorski „Halloween” w kl. IV

Kiedy myślę o Niemczech…

M. Maruszak - Kobas, M. Stępień, nauczyciele przyrody

P. Kołtuńska, A. Kulczycka, M. Megiel

A. Silezin, A. Pyka

Październik/
Listopad

Szkolny konkurs na słowniczek obrazkowy dla klas I – III SP „My Picture Dictionary”

Portret Kadrowicza – konkurs plastyczny

Adventskallender …

Nauczyciele języków obcych uczący
w klasach I – III SP

K. Mrózek, Ł. Osuch

A. Silezin, A. Pyka

Listopad

Szkolny konkurs językowy
dla kl. IV – VII cz. I

Szkolny konkurs znajomości sławnych Polaków „Cudze chwalicie, a swojego nie znacie”

Etap szkolny konkursu Krakowska Matematyka

Nauczyciele języka angielskiego

M. Zygmunt, M. Tomaszewska

A. Feliga - Grządziel

Grudzień

„Zostań damą, bądź dżentelmenem” konkurs savoir vivre dla klas IV

Szkolny konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną z życzeniami  języku angielskim w klasach I SP.

List do św. Mikołaja w języku angielskim dla klas II – III SP

Konkurs recytatorski dla klas IV – VII SP i OG

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych konkurs tematyczny „Bliżej siebie”

Konkurs plastyczny „Pejzaż zimowy”

Konkurs Ortograficzny

 

M. Zygmunt, J. Pietraszek – Szpyrka, E. Ozga - Mazurek

Nauczyciele języków obcych uczący
w klasach I – III SP

Nauczyciele języków obcych uczący
w klasach I – III SP

E. Emerla, J. Nocoń, J. Guty,
E. Ozga – Mazurek, J. Pietraszek – Szpyrka,
D. Pardiak, M. Badura

K. Łazarczyk

E. Polak-Janik, E. Ozga - Mazurek

E. Emerla, J. Nocoń, J. Guty, E. Ozga – Mazurek, J. Pietraszek – Szpyrka, D. Pardiak, M. Badura

Syczeń

Szkolny konkurs szachowy

„Kulturalny świetlik” – konkurs świetlicowy

M. Stępień, K. Mrózek

I. Puto, A. Kubik, K. Pyka

Luty

„My skills”

G. Daszkiewicz, M. Gazda

Marzec

Szkolny konkurs piosenki angielskiej

w klasach I – III SP

Konkurs na kartkę okolicznościową

Nauczyciele języków obcych uczący
w klasach I – III SP

A. Wrześniowska

Kwiecień

Wiosenny konkurs recytatorski dla klas V SP

Szkolny konkurs dla klas IV SP – projekty o zamkach polskich w języku angielskim

Lap-book klasy IV - VI

Szkolny konkurs z okazji “Dnia Ziemi – magiczny insrument”

P. Kołtuńska, B. Majweska, M. Megiel

P. Kołtuńska, A. Kulczycka, M. Megiel

Nauczyciele przyrody

S. Garbacz, M. Stępień

Kwiecień/
Maj

Mistrz szybkiego liczenia IV - VII

M. Zygmunt, U. Porębska, A. Feliga – Grządziel, M. Matejek

Maj

Szkolny konkurs językowy
dla klas IV - VII

Konkurs wiedzy o zdrowiu – świetlicowy

Świetlicowe Igrzyska

Konkurs na pomoc lub grę dla dzieci słabowidzących lub niewidomych

Powstania narodowe – konkurs dla klas VII

Nauczyciele języka angielskiego

E. Polak – Janik, M. Kulesza, K. Grzywnowicz

K. Mrózek, Ł. Osuch, A. Kubik

M. Tomaszewska, A. Feliga - Grządziel

J. Karwacki, J. Nocoń, E. Emerla

Maj/
Czerwiec

Konkurs trzecioklasisty z języka angielskiego

Nauczyciele języków obcych uczący
w klasach I – III SP

Czerwiec

Konkurs „Piosenki polskie”

Najlepszy poliglota

A. Barczyk, K. Mrózek, A. Kubik, M. Stępień

G. Daszkiewicz, M. Gazda, M. Megiel,
A. Silezin

 

 KONKURSY GMINNE 

Termin Temat Organizatorzy

Grudzień

Gminny Konkurs Plastyczny „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa”

D. Sala – Halota, A. Bieliszczuk

Marzec

Gminny Konkurs Wielkanocy

M. Słota, K. Madetko, B. Magiera, A. Książek

Maj

Gminny Konkurs Matematyczny „Liczydełko”

R. Kwietniowska,D. Spasiuk

Czerwiec

Gminny Konkurs "Młody technik"

M. Sikoń, A. Węgrzynowicz

 


ROK SZKOLNY 2016/2017
KONKURSY SZKOLNE   KONKURSY GMINNE   KONKURSY PONADGMINNE

 

KONKURSY SZKOLNE

 

Miesiąc Temat Organizatorzy
Wrzesień

Konkurs Szkolny „Wenn ich aus Deutschland denke…”
Konkurs czytelniczy „Jaka to książka?”

Szkolny konkurs plastyczny „Projekt znaczka pocztowego promującego naszą szkołę”

Konkurs na pracę projektową – „Moja Irlandia”

Konkurs plastyczny – „Portret sportowca”

A. Silezin

P. Popiołek

M. Kulesza

M. Gazda, G. Daszkiewicz

K. Mrózek, Ł. Osuch

Październik

Konkurs recytatorski „Halloween” w klasach IV

„My też byliśmy uczniami” (SP i G)


Konkurs plastyczny - „Baśniowy bohater”


Szkolny konkurs na słowniczek obrazkowy dla klas I-III „My picture dictionary”

Konkurs na nazwę świetlicy

M.Megiel, B.Majewska, P.Kołtuńska

M. Zygmunt, A.Kubik, 
K. Goraj-Zębala

A. Wrześniowska


M. Megiel


M. Stępień, E. Polak, I. Puto

Listopad

Szkolny konkurs recytatorski  „Udajemy Greka”

Konkurs języka angielskiego dla klas IG

Szkolny konkurs „Okładka dla mojej ulubionej bajki lub baśni”

J. Chrzanowska, D. Pardiak, J.Guty                                                

G. Daszkiewicz, M. Gazda

I. Puto

Grudzień

Adventskalender konkurs dla kl. IG

Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową z życzeniami  w j. angielskim oraz list do św. Mikołaja  kl. I-III SP (SP)

Bożonarodzeniowy Konkurs Czytelniczy

A. Silezin

M. Megiel,  


P. Popiołek, E. Rzepczyńska

Styczeń

Konkurs wiedzy o patronie szkoły

Szkolny konkurs plastyczny na reprodukcje obrazu St. Wyspiańskiego „Mali Wyspiańscy”

Szkolny Turniej Szachowy

Konkurs plastyczny „Mój pupil”

Szkolny konkurs „Pejzaż zimowy”

J. Nocoń, E. Emerla, J. Guty, 
M. Badura

M. Stępień, A. Barczyk  A. Kubik

M. Stępień, K. Niechaj

A. Wrześniowska

E. Ozga-Mazurek

Luty

Szkolny konkurs piosenki angielskiej.

B. Majewska, M. Megiel, M. Gazda, P. Kołtuńska

Marzec

Wiosenny konkurs recytacji- kl. V (SP) (SP)

Szkolny Konkurs piosenki angielskiej G

Konkurs na Najlepszego Poliglotę

Konkurs fotograficzny

Konkurs szkolny „Mistrz Świata” – konkurs znajomości położenia i nazw państw świata

M. Megiel, B. Majewska

M. Gazda, G. Daszkiewicz

Nauczyciele języków obcych

P. Olejarczyk

J. Karwacki, A. Płatek

Kwiecień

Konkurs wiedzy o St. Wyspiańskim dla kl. III

Szkolny konkurs dla kl. IV SP „Projekty o Zamkach Polskich” w języku angielskim

„Bądź damą, zostań gentelmenem” konkurs dla kl.1  SP
Szkolny konkurs „Najsłynniejsi chemicy i fizycy”


Szkolny konkurs „Magiczny Instrument”


Szkolny konkurs ekologiczny


Szkolny konkurs o zdrowiu

Szkolny konkurs „Mistrz Szybkiego Liczenia”

D. Wesołowska, M. Nazimek-Kolano

B. Majwska, M. Megiel,  P. Kołtuńska


M. Zygmunt, A. Kubik

M. Maruszak-Kobas, J. Ozga


M. Stępień, S. Garbacz

E. Ozga-Mazurek


E. Polak, M. Kulesza, I. Puto

A.Feliga-Grządziel, M. Zygmunt

Maj

Szkolny Konkurs Ortograficzny (IV-VI SP)


Szkolny Konkurs Ortograficzny (G)


Konkurs plastyczny o tematyce sportowej

Konkurs Piosenki Polskiej

J. Nocoń, E. Emerla, J. Guty,  
M. Badura

D. Pardiak, J. Chrzanowska,  J. Guty

A. Kubik, S. Garbacz

A.Kubik, K. Mrózek,  M. Stępień, M. Kulesza,  Ł. Lepiarczyk

Czerwiec

Konkurs na najlepszego czytelnika

Konkurs trzecioklasisty z j. angielskiego

P. Popiołek

M. Megiel

Ponadto realizowane będą:

Konkurs „Mole książkowe są w naszej szkole”- (cały rok) P. Popiołek,  E. Rzepczyńska
Konkursy czytelnicze w ramach projektu (kwiecień- czerwiec)- J. Chrzanowska, D. Pardiak, J. Guty, P. Popiołek, E. Rzepczyńska
Konkurs piosenki w języku angielskim (SP)- M. Megiel, M. Gazda
Olimpiada z języka angielskiego dla kl. 1-3 SP- M. Megiel
Konkurs Plastyczny „Dzień Książki”- ilustracja do ulubionej książki”- K. Madetko,  B. Magiera

 

KONKURSY GMINNE

Miesiąc Temat / data Organizatorzy
Listopad

Gminny konkurs „Przepis na zdrowie”

Gminny Turniej Koszykówki dziewcząt i chłopców (SP)    

M. Maruszak-Kobas, A. Płatek

Nauczyciele wychowania fizycznego

Grudzień

Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy- kl. I-III SP

   Regulamin Konkursu

A. Bieliszczuk, D. Sala-Halota,
B. Wirecka, B. Magiera,
K. Madetko, K. Niechaj, M. Słota, K. Piskorz

Luty

Gminny Turniej Koszykówki dziewcząt i chłopców (G)

Gminny Konkurs Plastyczny

Nauczyciele wychowania fizycznego

M. Nazimek-Kolano, L. Janikowska

Marzec

Gminny konkurs „Film Zawodoznawczy”

S. Garbacz, I. Dargiewicz

Kwiecień

Gminny Konkurs wiedzy o Stanisławie Wyspiańskim.


Gminny Konkurs plastyczny „Wyspiański oczami dziecka”
                    Regulamin Konkursu

Gminny Konkurs plastyczny „Malownicze Zakątki Polski”

Gminny konkurs „Młody Technik

E. Emerla, J. Guty, M. Badura, J. Nocoń

K. Piskorz, K. Madetko, 
B. Magiera, M. Słota, G. Pilch,
D. Spasiuk, K. Niechaj

A.Barczyk, S. Garbacz, M. Kulesza, A. Kubik, A. Wrześniowska

M. Sikoń, P. Olejarczyk

Maj

Gminny Konkurs matematyczny „Liczydełko”

K. Niechaj, D. Wesołowska,
D. Spasiuk, R. Kwietniowska,
M. Pilch

Czerwiec

"Najlepszy Poliglota”

Nauczyciele języków obcych

 

 

KONKURSY MIĘDZYSZKOLNE (na szczeblu ponadgminnym), OGÓLNOPOLSKIE

Miesiąc Temat Organizatorzy
Listopad

Krakowska Matematyka – 1 etap (SP)

A.Feliga- Grządziel

Grudzień

Ogólnopolski konkurs ekologiczny Eko – Planeta (SP, G)- prace indywidualne

K. Goraj-Zębala,
M. Maruszak-Kobas

Styczeń

Krakusek „Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Krakowie” (SP)

„Kaktus”- wojewódzki konkurs ortograficzny (SP)

D. Wesołowska

K. Piskorz, B. Wirecka

 

Marzec

Międzynarodowy konkurs matematyczny – Kangur (2--6 SP) (G)

Krakowska matematyka (etap II) ( 4-6 SP)

Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”- (SP)

„Kaktus”- Wojewódzki Konkurs Ortograficzny dla kl. III (SP)

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko- Planeta”- test wiedzy (SP) i (G)

A.Feliga- Grządziel M. Matejek,
M. Słota,K. Piskorz

A. Feliga-Grządziel


M. Nazimek-Kolano


K. Piskorz, B. Wirecka


M. Maruszk- Kobas, K. Goraj