SP Bibice

OSIĄGNIĘCIA - SZKOŁA PODSTAWOWA

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

  Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Małopolskich Konkursach Kuartoryjnych.

czytaj więcej                           

 

                    W dniu 22.11.2017r. w Woli Zachariaszowskiej odbył się Gminny Turniej Unihokeja.

W czwartek 28.09.2017 r. w Parku Miejskim „Starorzecze Skawinki” w Skawinie odbyły się zawody powiatowe w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 

czytaj więcej                        

 


 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017


           Mamy przyjemność przedstawić kolejny sukces ucznia klasy 5a Piotra Voigt.  

czytaj więcej                                    

      Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły  Dominik Michalik zwyciężył zajął 1 miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Pianistyczny im. M. Karłowicza!

czytaj więcej                                    

                       27 kwietnia 2017r. w Bochni odbył się finał Rejonowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców pomiędzy drużynami S.P. Bochnia i S.P. Bibice. Faworytami tego meczu byli gospodarze z uwagi na to, że w ich szeregach grało sporo zawodników z tamtejszego klubu piłki ręcznej. Oczywiście chłopcy z Bibic nie zamierzali ułatwiać zadania przeciwnikom i wysoko postawili poprzeczkę.

czytaj więcej                                    

                    W dniu 6 kwietnia 2017r. w Hali Sportowej w Krzeszowicach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Ręcznej chłopców. Do turnieju przystąpiło 7 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. W grupach rozgrywano mecze „każdy z każdy”, a po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do fazy pucharowej. Drużyna która zajmie pierwsze miejsce w turnieju będzie reprezentowała Powiat na turnieju rejonowym, który odbędzie się w Bochni 27 kwietnia br.

czytaj więcej                                     

Koziorożce na podium!
            W sobotę, 25 marca w Sosnowcu odbył się Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego - World Dance. Uczniowie naszej szkoły już od kilku lat biorą aktywny udział w ...

czytaj więcej                                      

         W czwartek 30.03.2017 na boiskach Com-Com Zone w Nowej Hucie rozegrany został Finał Wojewódzki XVII edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" w  kategoriach U-10 i U-12. Jedną z 22 drużyn w kategorii U-10 była nasza reprezentacja - SP Bibice!

czytaj więcej                                    

 Osiągnięcia i sukcesy uczniów - rok szkolny 2016/2017 okres I

 

MAŁOPOLSKIE  KURATORYJNE KONKURSY
ROK SZKOLNY 2016/2017

Małopolski Kuratoryjny Konkurs Matematyczny

Kmiotek Rafał - etap rejonowy - opiekun Magdalena Matejek
Serzysko Jan - etap rejonowy - opiekun Agnieszka Feliga - Grządziel

Małopolski Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego

Cichoń Aleksandra - etap rejonowy - opiekun Paulina Kołtuńska
Gazda Alina - etap rejonowy - opiekun Paulina Kołtuńska
Jaworowska Zofia- etap rejonowy - opiekun Paulina Kołtuńska
Kałahurski Igor - etap rejonowy - opiekun  Paulina Kołtuńska
Mąkowski Bogusz - etap rejonowy - opiekun Magdalena Gazda
Olejnik Natasza - etap rejonowy - opiekun Maja Megiel
Sęk Wojciech - etap rejonowy - opiekun Paulina Kołtuńska
Waśko Kamila - etap rejonowy - opiekun Beata Majewska
Wojtaszek Agata - etap rejonowy - opiekun Beata Majewska
Zuchara Natasza - etap rejonowy - opiekun  Paulina Kołtuńska

 

Mamy przyjemność przedstawić kolejne sukcesy ucznia klasy 5a Piotra Voigt.

czytaj więcej                                       

               Wystartowała XVII edycja Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozgrywana w roku szkolnym 2016/2017. W eliminacjach gminnych wystąpiły dwie nasze drużyny Bibice U10 i Bibice U12. W dzień przed świętem odzyskania niepodległości, 19 chłopców z naszej szkoły rywalizowało na orliku w Skale o zwycięstwo w turnieju. 

czytaj więcej                                          

Wielki sukces Oli Cichoń w IV Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”!

czytaj więcej                                          

Z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 5 a Piotr Voigt zajął I miejsce w WTK - Piotrków Trybunalski.

Gratulujemy !!!!!

 

Sukcesy naszych uczniów w Powiatowych Sztafetowych Biegach Przełajowych.

czytaj więcej                                         

 

 

 

 

 

ROK SZKOLNY 2016/2017

 

Wrzesień nowego roku szkolnego przyniósł pierwsze sukcesy sportowe. Reprezentacja naszych biegaczy przełajowych wygrała 23 września Gminne Sztafetowe Biegi Przełajowe. Podwójne zwycięstwo (w kategorii dziewcząt i chłopców) cieszy podwójnie.

GRATULACJE

[czytaj więcej]

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016

24 maja 2016 odbył się finał Międzyskolnego Konkursu "Krakus". Tematem przewodnim tegorocznej edycji był Kraków żaków i uczonych.
III miejsce w finale zdobyła Monika Zielińska (5c), a wyróżnienie otrzymała Patrycja Pajdak (6b).

[czytaj więcej]

Osiągnięcia najmłodszych uczniów w Konkursie Ogólnopolskim Świetlik

8 marca 2016 roku uczniowie klas 1 – 3 szkoły podstawowej pisali IX edycję Ogólnopolskiego Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik

Klasa 1
Nagroda główna – 1
Nagroda – 11
Wyróżnienia – 21

Klasa 2
Nagroda – 1
Wyróżnienia – 19

Klasa 3
Nagroda główna – 2
Nagroda – 2
Wyróżnienia – 22

Wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji serdecznie gratulujemy! 

Statystyki IX edycji Konkursu:
W klasie 1 udział wzięło 7675 uczniów, z których 1898 otrzymało wyróżnienie, 790 nagrodę, a 226 nagrodę główną.
W klasie 2 udział wzięło 10539 uczniów, z których 2160 otrzymało wyróżnienie, 584 nagrodę, a 97 nagrodę główną.
W klasie 3 udział wzięło 8022 uczniów, z których 1535 otrzymało wyróżnienie, 261 nagrodę, a 69 nagrodę główną.

Kolejne pozaszkolne osiągnięcia sportowe uczennicy Sandry Machnik.

czytaj więcej

Wyniki Wojewódzkiego  Konkursu Ortograficznego  - KAKTUS  2015/2016

             Do II etapu konkursu przeszli uczniowie: Michał Skrzyński 3a, Kacper Solecki 3a, Wiktoria Nowak 3b, Patryk Skrzypek 3b, Bartosz Zapała 3b.
             W kolejnym III etapie konkursu tytuł laureata uzyskał Bartosz Zapała ( 4 miejsce), a tytuł finalisty Patryk  Skrzypek. Dodatkowo Bartosz Zapała otrzymał nagrodę za kaligrafię.

                                                          czytaj więcej

WSZYSTKIM GRATULUJEMY SUKCESÓW!

Miło nam ogłosić, że mamy dwóch laureatów w konkursach kuratoryjnych dla szkół podstawowych.

Są to:
Aleksandra Cichoń (kl. 5a)  w Małopolskim Konkursie Humanistycznym
Karol Sznajder (6c) w Małoposkim Konkursie Matematycznym.

Laureatom gratulujemy sukcesów

Roztańczone dziewczyny z klasy 4a i 4b

Weronika Sęk, uczennica klasy 4a oraz Nina Malczyk z klasy 4b wzięły udział w Międzyklubowym Turnieju Tańca Towarzyskiego „O Krakowską Czapeczkę”. Dziewczynki zajęły 1 miejsce w swojej kategorii zdobywając złote medale. Tancerkom składamy serdeczne gratulacje!

                         Kolejne sukcesy pozaszkolne naszego ucznia  Piotra Voigta.

czytaj więcej                           

                      17 lutego nasi uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w VII Międzyszkolnym Turnieju Warcabowym gminy Zielonki, który odbył się w  Centrum Integracji Społecznej w Zielonkach.

czytaj więcej                            

MAŁOPOLSKIE  KURATORYJNE KONKURSY
ROK SZKOLNY 2015/2016

Małopolski Kuratoryjny Konkurs Języka Angielskiego:

Gazda Alina  – etap rejonowy - opiekun p. Beata Majewska
Graca  Aleksandra – etap rejonowy - opiekun p. Beata Majewska
Kałahurski  Igor – etap rejonowy - opiekun p. Beata Majewska
Tochowicz  Cyprian - etap rejonowy - opiekun p. Beata Majewska
Wachnicka  Alicja - etap rejonowy - opiekun p. Beata Majewska

Małopolski Kuratoryjny Konkurs Humanistyczny:

Cichoń Aleksandra – etap wojewódzki - opiekun p. Józefa Nocoń - LAUREAT
Gazda Alina – etap rejonowy - opiekun p. Józefa Nocoń
Graca Aleksandra – etap rejonowy – opiekun p. Magdalena Badura
Szczerbowska Maria – etap rejonowy – opiekun p. Magdalena Badura
Wachnicka Alicja – etap wojewódzki  – opiekun p. Magdalena Badura - FINALISTA


Małopolski Kuratoryjny Konkurs Matematyczny.

Celary Anna – etap rejonowy – opiekun p. Urszula Porębska
Sznajder Karol – etap wojewódzki – opiekun p. Urszula Porębska - LAUREAT
Wojtanowski Piotr –  etap wojewódzki – opiekun p. Urszula Porębska  FINALISTA

 

MAŁOPOLSKIE  KURATORYJNE KONKURSY TEMATYCZNE
ROK SZKOLNY 2015/2016

Małopolski Kuratoryjny Konkurs Historyczny „Wybitni władcy Polski - Piastowie”:

Zielińska Monika – etap rejonowy - opiekun p. Józefa Nocoń
Pajdak Patrycja – etap rejonowy - opiekun p. Józefa Nocoń
Prostak Tymoteusz - etap rejonowy - opiekun p. Eliza Emerla

Konkurs Przyrodniczy „Skarby przyrody i ich ochrona”

Padło Karol – etap rejonowy – opiekun p. Katarzyna Goraj - Zębala

Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i Chłopców.

czytaj więcej                                    

"Szachowa Dziesiątka" turniej szachowy dla uczniów szkół podstawowych.
Tutaj też nasi uczniowie odnoszą sukcesy.

czytaj więcej                                   

  Sandra Machnik uczennica klasy 2e i Oliwier Machnik uczeń klasy 4c - zawodnicy szermierki.

  czytaj więcej                                   

Uczeń klasy 4a Piotr Voigt zwyciężył w letnim cyklu turniejów tenisa ziemnego organizowanych na Śląsku!

                           czytaj więcej                                    

Osiągnięcia pozaszkolne uczniów klasy 4a Karoliny Samolej oraz Stanisława Miłobędzkiego.

czytaj więcej                                      

 Ranking zawodów Szkół Krakowskich 2015 w narciarstwie alpejskim.

Nasza szkoła dzięki startom Marii Truskolaskiej z III d i Zofii Truskolaskiej z I d znalazła się na 11 miejscu na 39  szkół biorących udział w rywalizacji.

czytaj więcej                                       

            Możemy być dumni z sukcesu naszej uczennicy, Marii Szczerbowskiej z VIb, która 28 października 2015 r. w etapie wojewódzkim III Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii” zorganizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie,    Stowarzyszenie Polonistów   i    Fundację   „Zawsze Warto”    otrzymała I miejsce i uzyskała tytuł laureata.

Etap rejonowy

W odbytym 16 października etapie rejonowym Dyktanda awans do etapu wojewódzkiego, i tym samym tytuł finalisty, wywalczyła Maria Szczerbowska z kl 6b.

Etap szkolny

W III Małopolskim  Dyktandzie Niepodległościowym  „Po polsku o historii” dla uczniów kl. IV-VI   do etapu rejonowego  zakwalifikowały się 3 osoby:

Maria Szczerbowska z VI b

Alicja Wachnicka z VI b

Rafał Kmiotek z V d

Jesienne Powiatowe biegi przełajowe - Skawina – 30.09.2015

Klasa 4, dziewczęta:                                          chłopcy:

6 miejsce – Weronika Sęk 4a, awans             9 miejsce – Piotr Voight 4a,

31 miejsce – Sonia Wirska 4a,                         11 miejsce – Jan Serzysko 4b,

                                                                              25 miejsce – Michał Nowiński 4b,

Klasa 5, dziewczęta:                                          chłopcy:

2 miejsce – Hanna Bruska 5b, awans              1 miejsce – Michał Zakrzewski 5a, awans

8 miejsce – Karolina Napieracz 5b,                12 miejsce – Maciej Bawiec 5a,

18 miejsce – Julia Wiklik 5c,                  

30 miejsce – Wiktoria Nowak 5b,

Klasa 6, dziewczęta:                                          chłopcy:

5 miejsce – Maria Gonet 6a, awans               14 miejsce – Jan Miłobędzki 6c,

37 miejsce – Sara Jazgar 6a,                            18 miejsce – Jan Bartoszuk 6c,

45 miejsce – Natalia Górecka,                         nie ukończył biegu – Adam Sobuś 6a

Jesienne, gminne biegi przełajowe - Wola Zachariaszowska, 22 września 2015

Klasa 4, dziewczęta:                                          chłopcy:

2 miejsce – Weronika Sęk 4a, awans             2 miejsce – Piotr Voight 4a, awans

5 miejsce – Sonia Wirska 4a, awans              3 miejsce – Jan Serzysko 4b, awans

7 miejsce – Daria Drożdżowska 4c,                4 miejsce – Michał Nowiński 4b, awans

Klasa 5, dziewczęta:                                          chłopcy:

2 miejsce – Karolina Napieracz 5b, awans    1 miejsce – Michał Zakrzewski 5a, awans

3 miejsce – Hanna Bruska 5b, awans             3 miejsce – Maciej Bawiec 5a, awans

4 miejsce – Julia Wiklik 5c, awans                  

5 miejsce – Wiktoria Nowak 5b, awans

Klasa 6, dziewczęta:                                          chłopcy:

1 miejsce – Maria Gonet 6a, awans               1 miejsce – Adam Sobuś 6b, awans

2 miejsce – Sara Jazgar 6c, awans                  2 miejsce – Jan Miłobędzki 6c, awans

5 miejsce – Natalia Górecka 6a, awans         3 miejsce – Jan Bartoszuk 6c, awans

 

GRATULUJEMY!!!