ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy trzema dużymi salami: salką do odrabiania zajęć "strefa ciszy" oraz salką dla uczniów klas starszych.  Ponadto do dyspozycji dzieci pozostaje plac zabaw na korytarzu  szkoły, przez co dzieci mają możliwość wyboru sposobu spędzenia czasu. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie planu tygodniowego, który dostosowany jest do wieku oraz możliwości  dzieci. Może być on jednak modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Nasza świetlica jest skoncentrowana na różne potrzeby naszych wychowanków. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy szachowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali przedpołudnia i popołudnia wspólnie z rówieśnikami.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach:

Zajęcia  z edukacji twórczej
Gimnastyka podstawowa.
Klub Młodych Naukowców.
Zajęcia plastyczne - Bibułkarstwo.
Zajęcia ruchowe.

ROCZNY PLAN PRACY WYCHOWAWCZEJ, DYDAKTYCZNEJ I PIEKUŃCZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W BIBICACH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

REGULAMIN ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy: Monika Stępień, Aneta Kubik, Magdalena Kulesza, Elżbieta Ozga- Mazurek, Ewelina Polak- Janik, Agnieszka Wrześniowska, Iwona Puto, Katarzyna Grzywnowicz, Katarzyna Pyka, Kamil Mrózek, Łukasz Osuch, Agnieszka Figarska, Magdalena Słota, Agnieszka Książek, Barbara Wirecka.

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Gość w świetlicy szkolnej

Dnia 13 kwietnia br. w godzinach popołudniowych gościliśmy w świetlicy szkolnej panią dr Paulinę Napierałę, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajęcia z folklorem - staropolskie zabawki

Bez komputera, bez gier, jak to możliwe? Czym się bawić? Jak spędzić dzieciństwo bez loginów i haseł? Na te pytania, dzieci uczestniczące w zajęciach z folklorem szukały odpowiedzi.

Zajęcia z folklorem w świetlicy

Przed Wielkanocą dzieci uczestniczące w zajęciach z folklorem, zostały zapoznane ze zwyczajem pucheroków

Przygotowania do Wielkanocy w świetlicy szkolnej

Ostatnie trzy tygodnie zajęć w świetlicy minęły pod hasłami „Wiosna, ach to Ty!” oraz „Wielkanoc”.

Wyniki świetlicowego konkursu "Pejzaż zimowy"

Wyniki świetlicowego konkursu

W konkursie plastycznym „Pejzaż zimowy”, organizowanym przez Panią Elżbietę Ozgę - Mazurek i Panią Ewelinę Polak-Janik, wzięło udział 11 uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody.

KONKURS RODZINNY „Magiczny instrument muzyczny”

KONKURS RODZINNY  „Magiczny  instrument muzyczny”

Świetlicowy konkurs "Magiczny Instrument"

SZKOLNY KONKURS SZACHOWY DLA KLAS I-III

Wyniki Szkolnego Konkursu Szachowego

Gazetka „Świetlicowe info”

Jak co roku przed feriami świetlica szkolna wydaje swoją gazetkę

W oczekiwaniu na ferie zimowe

W oczekiwaniu na ferie zimowe, wraz z dziećmi w świetlicy, skupiając się nie tylko na beztroskich zabawach, opowiadaliśmy o zimowych dyscyplinach sportowych.