ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy trzema dużymi salami: salką do odrabiania zajęć "strefa ciszy" oraz salką dla uczniów klas starszych.  Ponadto do dyspozycji dzieci pozostaje plac zabaw na korytarzu  szkoły, przez co dzieci mają możliwość wyboru sposobu spędzenia czasu. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie planu tygodniowego, który dostosowany jest do wieku oraz możliwości  dzieci. Może być on jednak modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Nasza świetlica jest skoncentrowana na różne potrzeby naszych wychowanków. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy szachowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali przedpołudnia i popołudnia wspólnie z rówieśnikami.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach:

Zajęcia  z edukacji twórczej
Gimnastyka podstawowa.
Klub Młodych Naukowców.
Zajęcia plastyczne - Bibułkarstwo.
Zajęcia ruchowe.

ROCZNY PLAN PRACY WYCHOWAWCZEJ, DYDAKTYCZNEJ I PIEKUŃCZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W BIBICACH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

REGULAMIN ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy: Monika Stępień, Aneta Kubik, Magdalena Kulesza, Elżbieta Ozga- Mazurek, Ewelina Polak- Janik, Agnieszka Wrześniowska, Iwona Puto, Katarzyna Grzywnowicz, Katarzyna Pyka, Kamil Mrózek, Łukasz Osuch, Agnieszka Figarska, Magdalena Słota, Agnieszka Książek, Barbara Wirecka.

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Akcja Paka dla Zwierzaka zakończona!

Paka dla zwierzaka - możesz pomóc!

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna od kilku dni intensywnie przygotowywała się do świąt.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

W ubiegłym tygodniu nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy.

,,Marzycielska poczta” – kartki i listy dla chorego Pawełka

Poprzez ubiegły miesiąc cała społeczność uczniowska naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem podeszła do akcji ,,Marzycielskiej poczty”.

Konkurs plastyczny PORTRET KADROWICZA

Aktualności ze świetlicy

W tygodniu 20-24 listopada br. dzieci świetlicy szkolnej poznawały zwierzęta innych kontynentów.

Wyniki konkursu świetlicowego ze znajomości zasad savoir-vivre

Dnia 27 października w naszej szkole odbył się konkurs świetlicowy nt. znajomości zasad savoir-vivre.

Warsztaty w Bibliotece w Węgrzcach

Warsztaty w Bibliotece w Węgrzcach.

„Patriotycznie” w świetlicy

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w świetlicy zostały przeprowadzone liczne zajęcia poświęcone tematyce patriotycznej.

Plastyczne sukcesy uczniów świetlicy

W październiku uczniowie zapisani do świetlicy mieli możliwość wzięcia udziału w Gminnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym „Wesołe ZOO”.