ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy trzema dużymi salami: salką do odrabiania zajęć "strefa ciszy" oraz salką dla uczniów klas starszych.  Ponadto do dyspozycji dzieci pozostaje plac zabaw na korytarzu  szkoły, przez co dzieci mają możliwość wyboru sposobu spędzenia czasu. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie planu tygodniowego, który dostosowany jest do wieku oraz możliwości  dzieci. Może być on jednak modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Nasza świetlica jest skoncentrowana na różne potrzeby naszych wychowanków. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy szachowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali przedpołudnia i popołudnia wspólnie z rówieśnikami.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach:

Zajęcia  z edukacji twórczej
Gimnastyka podstawowa.
Klub Młodych Naukowców.
Zajęcia plastyczne - Bibułkarstwo.
Zajęcia ruchowe.

ROCZNY PLAN PRACY WYCHOWAWCZEJ, DYDAKTYCZNEJ I PIEKUŃCZEJ ŚWIETLICY SZKOLNEJ W ZESPOLE SZKÓŁ W BIBICACH NA ROK SZKOLNY 2016/2017

REGULAMIN ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy: Monika Stępień, Aneta Kubik, Magdalena Kulesza, Elżbieta Ozga- Mazurek, Ewelina Polak- Janik, Agnieszka Wrześniowska, Iwona Puto, Katarzyna Grzywnowicz, Katarzyna Pyka, Kamil Mrózek, Łukasz Osuch, Agnieszka Figarska, Magdalena Słota, Agnieszka Książek, Barbara Wirecka.

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Ostatnie zajęcia z folklorem

W czerwcu odbyły się ostatnie zajęcia z folklorem.

Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka przygotowany przez nauczycieli świetlicy dla uczniów klas 1-3 minął nam aktywnie, twórczo i na sportowo.

Kwietniowe i majowe spotkania z folklorem były dla dzieci bardzo pracowite.

Dzień Matki w świetlicy szkolnej

Dzień Matki w  świetlicy szkolnej

Tydzień poprzedzający tegoroczny Dzień Matki upłynął nam w świetlicy bardzo twórczo i pracowicie.

,,Święto Niezapominajki” po raz drugi w świetlicy szkolnej

15 maja po raz drugi obchodziliśmy w świetlicy szkolnej ,,Święto polskiej niezapominajki”.

Dzień Zdrowia w świetlicy szkolnej

Dzień Zdrowia pod hasłem „Bieg po zdrowie”, obchodzony w naszej szkole 4 maja br., zwieńczył poruszany w kwietniu przez wychowawców świetlicy blok tematyczny, obejmujący zagadnienia zdrowia.

Dni Ziemi

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń.

Gość w świetlicy szkolnej

Dnia 13 kwietnia br. w godzinach popołudniowych gościliśmy w świetlicy szkolnej panią dr Paulinę Napierałę, pracownika naukowego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zajęcia z folklorem - staropolskie zabawki

Bez komputera, bez gier, jak to możliwe? Czym się bawić? Jak spędzić dzieciństwo bez loginów i haseł? Na te pytania, dzieci uczestniczące w zajęciach z folklorem szukały odpowiedzi.

Zajęcia z folklorem w świetlicy

Przed Wielkanocą dzieci uczestniczące w zajęciach z folklorem, zostały zapoznane ze zwyczajem pucheroków