ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy na stałe salami umiejscowionymi na parterze : s.017- „pomarańczowa”, s. 018-„ limonkowa ‘’, s. 018’- „ogórkowa”- do odrabiania prac domowych i na zajęcia dodatkowe , s.019- „cytrynowa” oraz doraźnie salami na IP.: s.119- „ różowa”, s.120- „lawendowa”. Ponadto do dyspozycji dzieci pozostają dwa  place zabaw na korytarzach. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie rocznego planu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej świetlicy, który przewiduje w każdym tygodniu realizację określonego tematu tygodnia. Aktualne hasło tygodnia dostępne jest na gazetce przed salą „limonkową” (018).  Również na wspomnianej gazetce widnieje wykaz zajęć dodatkowych wraz z harmonogramem oraz „nawigacja po świetlicy”- gdzie jest moje dziecko? – czyli wykaz grup świetlicowych  z przydziałem do sal w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia. Plan pracy może być modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali  czas spędzony w świetlicy.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych (poza zajęciami tematycznymi danego tygodnia):

Koło szachowe
Koło przyrodnicze
Gimnastyka dziewcząt
Gry i zabawy ruchowe
Bajki pomagajki –zajęcia z elementami bajkoterapii
Zajęcia czytelniczo- plastyczne "Klub Małego Europejczyka"
Zabawy czytelniczo-teatralne
Wędrujące opowieści – kółko kulturoznawcze
Koło dziennikarskie
Koło paleontologiczne

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

REGULAMIN ŚWIETLICY

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy:
Stępień Monika, Kubik Aneta, Garbacz Sabina (zastępstwo:  Krzysztof Oczkowicz, Dorota Wesołowska, Renata Kwietniowska), Grzywnowicz Katarzyna, Piskorz Katarzyna, Wilkutowska Anna, Wrześniowska Agnieszka, Ziobrowski Maciej, Niechaj Katarzyna (zastępstwo: Ewelina Starostka), Mrózek Kamil, Pyka Katarzyna, Kwietniowska Renata, Puto Iwona, Madetko Katarzyna, Spasiuk Dorota, Książek Agnieszka, Magiera Barbara, Pilch Małgorzata, Sala -Halota Dorota, Słota Magdalena, Wirecka Barbara

PRZYDZIAŁ KLAS DO SAL ŚWIETLICOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH GODZINACH I DNIACH TYGODNIA.

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Konkurs świetlicowy "Najpiękniejsza jabłonka"

Konkurs świetlicowy

Świetlica szkolna ogłosiła konkurs pt "Najpiękniejsza jabłonka"

Działo się w świetlicy

Wrzesień w szkolnej świetlicy

O lecie i bezpiecznych wakacjach w świetlicy szkolnej.

Lato czeka… - te słowa towarzyszyły dzieciom podczas ostatnich dwóch tygodni w świetlicy szkolnej.

Konkurs dobrych manier „Zostań Damą, bądź Dżentelmenem” dla klas I-III SP.

W dniu 19 czerwca br. odbył się szkolny konkurs dobrych manier „Zostań Damą, bądź Dżentelmenem” dla klas I-III.

Poznajemy Ugandę.

Jak zachowuje się nasz organizm na równiku? W którą stronę wiruję woda w zlewie? Gdzie znajdują się źródła Nilu?

Świetlicowy Konkurs Piosenki Polskiej.

W dniach 11 i 12 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbył się Świetlicowy Konkurs Piosenki Polskiej.

Świetlicowy konkurs: „W świecie dinozaurów”

Konkurs został zorganizowany przez nauczycieli w świetlicy na przełomie maja/czerwca dla dzieci świetlicowych z klas 0 – III.