ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy na stałe salami umiejscowionymi na parterze : s.017- „pomarańczowa”, s. 018-„ limonkowa ‘’, s. 018’- „ogórkowa”- do odrabiania prac domowych i na zajęcia dodatkowe , s.019- „cytrynowa” oraz doraźnie salami na IP.: s.119- „ różowa”, s.120- „lawendowa”. Ponadto do dyspozycji dzieci pozostają dwa  place zabaw na korytarzach. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie rocznego planu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej świetlicy, który przewiduje w każdym tygodniu realizację określonego tematu tygodnia. Aktualne hasło tygodnia dostępne jest na gazetce przed salą „limonkową” (018).  Również na wspomnianej gazetce widnieje wykaz zajęć dodatkowych wraz z harmonogramem oraz „nawigacja po świetlicy”- gdzie jest moje dziecko? – czyli wykaz grup świetlicowych  z przydziałem do sal w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia. Plan pracy może być modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali  czas spędzony w świetlicy.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych (poza zajęciami tematycznymi danego tygodnia):

Koło szachowe
Koło przyrodnicze
Gimnastyka dziewcząt
Gry i zabawy ruchowe
Bajki pomagajki –zajęcia z elementami bajkoterapii
Zajęcia czytelniczo- plastyczne "Klub Małego Europejczyka"
Zabawy czytelniczo-teatralne
Wędrujące opowieści – kółko kulturoznawcze
Koło dziennikarskie
Koło paleontologiczne

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

REGULAMIN ŚWIETLICY

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy:
Stępień Monika, Kubik Aneta, Garbacz Sabina (zastępstwo:  Krzysztof Oczkowicz, Dorota Wesołowska, Renata Kwietniowska), Grzywnowicz Katarzyna, Piskorz Katarzyna, Wilkutowska Anna, Wrześniowska Agnieszka, Ziobrowski Maciej, Niechaj Katarzyna (zastępstwo: Ewelina Starostka), Mrózek Kamil, Pyka Katarzyna, Kwietniowska Renata, Puto Iwona, Madetko Katarzyna, Spasiuk Dorota, Książek Agnieszka, Magiera Barbara, Pilch Małgorzata, Sala -Halota Dorota, Słota Magdalena, Wirecka Barbara

PRZYDZIAŁ KLAS DO SAL ŚWIETLICOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH GODZINACH I DNIACH TYGODNIA.

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W dniu 22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Wody.

KONKURS RODZINNY „Magiczny instrument muzyczny”

KONKURS RODZINNY  „Magiczny  instrument muzyczny”

Świetlicowy konkurs "Magiczny Instrument"

SZKOLNY KONKURS SZACHOWY DLA KLAS I-III

Wyniki Szkolnego Konkursu Szachowego

Gazetka „Świetlicowe info”

Jak co roku przed feriami świetlica szkolna wydaje swoją gazetkę

W oczekiwaniu na ferie zimowe

W oczekiwaniu na ferie zimowe, wraz z dziećmi w świetlicy, skupiając się nie tylko na beztroskich zabawach, opowiadaliśmy o zimowych dyscyplinach sportowych.

Aktualności ze świetlicy szkolnej

Pierwsze tygodnie nowego roku minęły nam bardzo pracowicie.

"Zajęcia z folklorem" w świetlicy szkolnej

W ramach świetlicowych zajęć kontynuowany jest w tym roku szkolnym program zajęć plastyczno – artystycznych „ Zajęcia z folklorem”.

Akcja Paka dla Zwierzaka zakończona!

Paka dla zwierzaka - możesz pomóc!

Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia w świetlicy szkolnej

Świetlica szkolna od kilku dni intensywnie przygotowywała się do świąt.

Andrzejki w świetlicy szkolnej

W ubiegłym tygodniu nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy.