ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy na stałe salami umiejscowionymi na parterze : s.017- „pomarańczowa”, s. 018-„ limonkowa ‘’, s. 018’- „ogórkowa”- do odrabiania prac domowych i na zajęcia dodatkowe , s.019- „cytrynowa” oraz doraźnie salami na IP.: s.119- „ różowa”, s.120- „lawendowa”. Ponadto do dyspozycji dzieci pozostają dwa  place zabaw na korytarzach. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie rocznego planu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej świetlicy, który przewiduje w każdym tygodniu realizację określonego tematu tygodnia. Aktualne hasło tygodnia dostępne jest na gazetce przed salą „limonkową” (018).  Również na wspomnianej gazetce widnieje wykaz zajęć dodatkowych wraz z harmonogramem oraz „nawigacja po świetlicy”- gdzie jest moje dziecko? – czyli wykaz grup świetlicowych  z przydziałem do sal w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia. Plan pracy może być modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali  czas spędzony w świetlicy.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych (poza zajęciami tematycznymi danego tygodnia):

Koło szachowe
Koło przyrodnicze
Gimnastyka dziewcząt
Gry i zabawy ruchowe
Bajki pomagajki –zajęcia z elementami bajkoterapii
Zajęcia czytelniczo- plastyczne "Klub Małego Europejczyka"
Zabawy czytelniczo-teatralne
Wędrujące opowieści – kółko kulturoznawcze
Koło dziennikarskie
Koło paleontologiczne

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

REGULAMIN ŚWIETLICY

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy:
Stępień Monika, Kubik Aneta, Garbacz Sabina (zastępstwo:  Krzysztof Oczkowicz, Dorota Wesołowska, Renata Kwietniowska), Grzywnowicz Katarzyna, Piskorz Katarzyna, Wilkutowska Anna, Wrześniowska Agnieszka, Ziobrowski Maciej, Niechaj Katarzyna (zastępstwo: Ewelina Starostka), Mrózek Kamil, Pyka Katarzyna, Kwietniowska Renata, Puto Iwona, Madetko Katarzyna, Spasiuk Dorota, Książek Agnieszka, Magiera Barbara, Pilch Małgorzata, Sala -Halota Dorota, Słota Magdalena, Wirecka Barbara

PRZYDZIAŁ KLAS DO SAL ŚWIETLICOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH GODZINACH I DNIACH TYGODNIA.

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

,,Marzycielska poczta” – kartki i listy dla chorego Pawełka

Poprzez ubiegły miesiąc cała społeczność uczniowska naszej szkoły z ogromnym zaangażowaniem podeszła do akcji ,,Marzycielskiej poczty”.

Konkurs plastyczny PORTRET KADROWICZA

Aktualności ze świetlicy

W tygodniu 20-24 listopada br. dzieci świetlicy szkolnej poznawały zwierzęta innych kontynentów.

Wyniki konkursu świetlicowego ze znajomości zasad savoir-vivre

Dnia 27 października w naszej szkole odbył się konkurs świetlicowy nt. znajomości zasad savoir-vivre.

Warsztaty w Bibliotece w Węgrzcach

Warsztaty w Bibliotece w Węgrzcach.

„Patriotycznie” w świetlicy

W tygodniu poprzedzającym Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada w świetlicy zostały przeprowadzone liczne zajęcia poświęcone tematyce patriotycznej.

Plastyczne sukcesy uczniów świetlicy

W październiku uczniowie zapisani do świetlicy mieli możliwość wzięcia udziału w Gminnym Świetlicowym Konkursie Plastycznym „Wesołe ZOO”.

Aktualności ze świetlicy

Tydzień pod hasłem „Epoka dinozaurów” minął nam bardzo pracowicie.

Witaj szkoło, witaj świetlico!

Aktualności ze świetlicy

Za nami kolejny rok szkolny.