ŚWIETLIcA SZKOLNA

Świetlica szkolna funkcjonuje codziennie od godziny 7:00 do 17:00. Dysponujemy na stałe salami umiejscowionymi na parterze : s.017- „pomarańczowa”, s. 018-„ limonkowa ‘’, s. 018’- „ogórkowa”- do odrabiania prac domowych i na zajęcia dodatkowe , s.019- „cytrynowa” oraz doraźnie salami na IP.: s.119- „ różowa”, s.120- „lawendowa”. Ponadto do dyspozycji dzieci pozostają dwa  place zabaw na korytarzach. Zajęcia w świetlicy odbywają się na podstawie rocznego planu pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej świetlicy, który przewiduje w każdym tygodniu realizację określonego tematu tygodnia. Aktualne hasło tygodnia dostępne jest na gazetce przed salą „limonkową” (018).  Również na wspomnianej gazetce widnieje wykaz zajęć dodatkowych wraz z harmonogramem oraz „nawigacja po świetlicy”- gdzie jest moje dziecko? – czyli wykaz grup świetlicowych  z przydziałem do sal w poszczególnych godzinach i dniach tygodnia. Plan pracy może być modyfikowany w razie potrzeb (np. konkursy międzyszkolne, święta okolicznościowe itp.).W naszej świetlicy dzieci mogą odpocząć, odrobić lekcje, grać w gry planszowe, wziąć udział w rozmaitych konkursach, rozwijać zdolności manualne i plastyczne. Naczelną zasadą jest dbałość o bezpieczeństwo i dobre samopoczucie uczniów, a także wszechstronne kształcenie, rozwijanie talentów oraz pasji. Dziećmi opiekują się wykwalifikowani nauczyciele, którzy dbają o to, aby czas spędzony w świetlicy nie był czasem straconym. Dlatego też organizowane są zajęcia sportowo-ruchowe w sali gimnastycznej i na placykach zabaw, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz gry i zabawy ruchowe. Wychowawcy starają się organizować  zajęcia w taki sposób, aby podopieczni bezpiecznie, radośnie i twórczo spędzali  czas spędzony w świetlicy.

Uczniowie podczas przebywania w świetlicy szkolnej mogą uczestniczyć w następujących zajęciach dodatkowych (poza zajęciami tematycznymi danego tygodnia):

Koło szachowe
Koło przyrodnicze
Gimnastyka dziewcząt
Gry i zabawy ruchowe
Bajki pomagajki –zajęcia z elementami bajkoterapii
Zajęcia czytelniczo- plastyczne "Klub Małego Europejczyka"
Zabawy czytelniczo-teatralne
Wędrujące opowieści – kółko kulturoznawcze
Koło dziennikarskie
Koło paleontologiczne

WYKAZ ZAJĘĆ DODATKOWYCH W ROKU SZKOLNYM 2018/19

PODSTAWOWE INFORMACJE O ZAJĘCIACH DODATKOWYCH

REGULAMIN ŚWIETLICY

ZASADY ZACHOWANIA W ŚWIETLICY

Wychowawcy świetlicy:
Stępień Monika, Kubik Aneta, Garbacz Sabina (zastępstwo:  Krzysztof Oczkowicz, Dorota Wesołowska, Renata Kwietniowska), Grzywnowicz Katarzyna, Piskorz Katarzyna, Wilkutowska Anna, Wrześniowska Agnieszka, Ziobrowski Maciej, Niechaj Katarzyna (zastępstwo: Ewelina Starostka), Mrózek Kamil, Pyka Katarzyna, Kwietniowska Renata, Puto Iwona, Madetko Katarzyna, Spasiuk Dorota, Książek Agnieszka, Magiera Barbara, Pilch Małgorzata, Sala -Halota Dorota, Słota Magdalena, Wirecka Barbara

PRZYDZIAŁ KLAS DO SAL ŚWIETLICOWYCH W POSZCZEGÓLNYCH GODZINACH I DNIACH TYGODNIA.

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK

ŚWIETLICOWE AKTUALNOŚCI

Zajęcia bibułkarskie w świetlicy

Nadszedł czas podsumowania zajęcia bibułkarskich, które odbywały się w ramach zajęć świetlicowych.

Aktualności ze świetlicy - Zajęcia z folklorem

Za nami cykl zajęć artystyczno – plastycznych pt. „Zajęcia z folklorem”.

Zajęcia z cyklu Klubu Młodych Naukowców w świetlicy

W czerwcu odbyły się już ostatnie zajęcia matematyczno - doświadczalne w klasach pierwszych.

Aktualności ze świetlicy szkolnej

Jak co roku w naszej świetlicy nie zapomniano o święcie naszych najukochańszych mam.

Czytaj całość

Dzień polskiej niezapominajki w świetlicy szkolnej

Dzień Polskiej Niezapominajki to święto przyrody i ekologii, które obchodzimy 15 maja.

TYDZIEŃ BIBLIOTEK - WARSZTATY CZYTELNICZE W BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W WĘGRZCACH

W dniu 09.05.2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Bibliotece Publicznej w Węgrzcach odbyły się warsztaty literacko – plastyczne pt. „Wiersze naszego dzieciństwa”.

Wyniki świetlicowego konkursu EKO WAZON

Klub Młodych Naukowców w świetlicy

W ramach zajęć Klubu Młodych Naukowców uczniowie wykonywali doświadczenia związane z powietrzem.

Czytaj całość

Wyniki Gminnego Świetlicowego Konkursu Plastycznego ,,Malownicze zakątki Polski”

Wyniki Gminnego Świetlicowego  Konkursu Plastycznego ,,Malownicze zakątki Polski”

W kwietniu w świetlicy szkolnej odbył się konkurs plastyczny ,,Malownicze zakątki Polski”.

Czytaj całość

Przygotowania do Wielkanocy w świetlicy szkolnej

Dwa tygodnie przed świętami Wielkanocnymi w świetlicy rozpoczęły się przygotowania do tego niezwykłego czasu.